Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Безнадійна дебіторська заборгованість: податкові наслідки в частині ПДВ

Переглядів: 865 Коментарів: 0
загрузка...
Безнадійна дебіторська заборгованість: податкові наслідки в частині ПДВЗ метою виключення зі складу податкового кредиту суми ПДВ, яка визначена по операціях зі списання безнадійної дебіторської заборгованості, є можливість подати уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ того періоду, в якому виникла така заборгованість

ДФС у Харківській області у листі від 17.09.2018 рю №3045/10/20-40-15-01-15 насамперед зауважила, що неодноразове направлення претензій та подання позову до суду не є заходом по стягненню заборгованості, а є лише заходом врегулювання спору

Якщо у підприємства рахується дебіторська заборгованість, визнана судом, та по якій є повідомлення держвиконавця про неможливість виконання рішення, то після закінчення терміну позовної давності з моменту визнання судом заборгованості або після банкрутства чи ліквідації боржника така заборгованість є безнадійною.

Якщо всі заходи щодо визнання заборгованості безнадійною здійснено та таку заборгованість визнано як безнадійну, щодо податкових наслідків в частині ПДВ, слід зазначити наступне.

ПКУ не передбачено підстав для коригування ПДВ по операціях зі списання безнадійної заборгованості та чинною формою декларації з ПДВ також не передбачено окремого рядка для відображення коригування ПДВ по таких операціях.

Відповідно до п. 50.1 ПКУ, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Таким чином, з метою виключення зі складу податкового кредиту суми ПДВ, яка визначена по операціях зі списання безнадійної дебіторської заборгованості, є можливість подати уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ того періоду, в якому виникла така безнадійна заборгованість.


Джерело:
«Дебет-Кредит»
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин