Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Роз'яснення про складання зведених ПН

Переглядів: 712 Коментарів: 0
загрузка...
Роз'яснення про складання зведених ПНГоловне міжрегіональне управління ГФС в листі N 22394/10/28-10-06-11 дало роз'яснення щодо складання зведеної податкової накладної.

Відповідно до п. 201.4 ст. 201 ПКУ платники податку у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:

- покупцям - платникам податку - можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі поставки, зведені податкові накладні на кожного платника податків, з яким поставки мають такий характер, з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг відповідного платнику протягом такого місяця;

- покупцям - особам, не зареєстрованим як платники податку, можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі поставки, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими поставки мають такий характер, протягом такого місяця.

Ритмічним характером поставки вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два і більше разів в місяць.

Введення нормою Закону N 643-VIII зведеної податкової накладної у разі постачання товарів / послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, враховує те, що складати податкову накладну можна не на дату формування податкового зобов'язання, але не пізніше останнього дня місяця. Тобто виникнення податкового зобов'язання та складання податкової накладної відбудуться в одному звітному періоді, але в різні дні. При цьому податкова накладна дозволяє врахувати такі розбіжності.

Загальний порядок виписки податкової накладної передбачає, зокрема, зазначення дати виникнення податкового зобов'язання (гр. 2 табличної частини). Тому, враховуючи особливе правило визнання податкових зобов'язань відповідно до п. 187.7 ст. 187 ПКУ, у формі зведеної податкової накладної у гр. 2 "Дата виникнення податкового зобов'язання (постачання (оплати))" платник ПДВ повинен вказати дату виникнення податкового зобов'язання, тобто дату надходження передоплати за товари/послуги.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин