Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Действия плательщика при утере документов, являющихся предметом проверки

Переглядів: 536 Коментарів: 0
загрузка...
Действия плательщика при утере документов, являющихся предметом проверкиЛист ДФС від 20.11.2018 № 24797/6/99-99-22-04-02-15

ДФС нагадала порядок відновлення платниками податків втрачених документів, що є предметом перевірки, у т. ч. правові норми, на яких грунтується вимога про надання документів щодо взаємовідносин із контрагентами за межами 1095-денного строку їх зберігання.

При втраті, пошкодженні, достроковому знищенні відповідних документів платник зобов’язаний:

у 5-денний строк із дня такої події письмово повідомити контролюючі органи: за місцем обліку і той, що здійснював митне оформлення відповідної митної декларації;

відновити втрачені документи протягом 90 к. дн. із дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

У разі пропажі/знищення первинних документів, облікових реєстрів і звітів керівник підприємства ще письмово повідомляє про це правоохоронні органи і наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі/знищення. Для участі в роботі комісії запрошують представників слідчих органів, охорони і державного пожежного нагляду.

Результати роботи комісії оформляють актом, затвердженим керівником підприємства, копію якого в 10-денний строк надсилають органу ДФС.

ДФС також зауважила, що у випадках, визначених пунктом 102.2 Податкового кодексу України, і без дотримання строку давності в 1095 днів для зберігання документів може бути нараховане грошове зобов’язання або розпочате провадження зі стягнення податку.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин