Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Сплата ПДФО у разі зміни місцезнаходження юрособи та у разі наявності офісів у різних регіонах

Переглядів: 1093 Коментарів: 0
загрузка...
Сплата ПДФО у разі зміни місцезнаходження юрособи та у разі наявності офісів у різних регіонахПодатківці розглянули питання щодо сплати ПДФО та подання форми №1-ДФ за працівників, які працюють в різних регіонах, а також при зміні місцезнаходження самих роботодавців протягом року


Багато питань виникає у роботодавців щодо сплати ПДФО за працівників, які працюють в різних регіонах, а також при зміні місцезнаходження самих роботодавців протягом року. Податківці надали роз’яснення з цього приводу у листі від 07.12.2018 р. №26598/10/28-10-06-11.
Сплата ПДФО та подання форми №1-ДФ за працівників, які працюють у різних регіонах України.
Податківці наполягають на тому, що ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням власних або орендованих приміщень в різних регіонах України - навіть у разі відсутності у такої юрособи відокремлених структурних підрозділів.
І ось на підставі чого вони дійшли такого висновку. Згідно з пп. «б» п. 176.2 ПКУ у разі наявності у юрособи відокремленого підрозділу, така юрособа має або надати цьому підрозділу самостійно звітувати і сплачувати ПДФО, або виконувати цей обов’язок за такий підрозділ (тобто, ставати на облік в органі ДФС за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу, як за неосновним місцем обліку – див. розділ VII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2018 р. № 1588).
Зверніть увагу: якщо юрособі доведеться звітувати за свій відокремлений підрозділ, то форму № 1-ДФ у вигляді окремого витягу за такий підрозділ юрособа потрібно подавати двічі:
до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням;
та копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням відокремленого підрозділу.
Саме на підставі цієї норми податківці вважають, що за місцем розташування (реєстрації) орендованих приміщень, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, хоча відокремленого підрозділу юрособа і не створила (за установчими документами) та не зареєструвала, вона зобов'язана стати на облік за неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі.
Що робити юрособі зі сплатою податків і зборів у разі зміни її місцезнаходження?
Як відомо, сплата податків і зборів після реєстрації зміни місцезнаходження здійснюється юрособою за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду (року).
При цьому до закінчення року платник податків обліковується:
в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (за неосновним місцем обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року,
в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (за основним місцем обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.
Тому у разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, юрособа до закінчення поточного бюджетного року сплачує ПДФО та подає форму № 1ДФ за попереднім місцезнаходженням.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин