Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Податковий кредит на підставі бухгалтерської довідки: роз'яснюють податківці

Переглядів: 551 Коментарів: 0
загрузка...
Податковий кредит на підставі бухгалтерської довідки: роз'яснюють податківціПодатківці нагадали, в якому випадку суми ПДВ можна включити до податкового кредиту на підставі бухгалтерської довідки


У листі від 14.12.2018 р. №26974/10/28-10-06-11 податківці нагадують, що платник податку може включити на підставі бухгалтерської довідки до податкового кредиту суми податку, сплачені (нараховані) у вартості товарів/послуг, необоротних активів, придбаних до 1 липня 2018 року, що не були включені до податкового кредиту та/або з яких до 1 липня 2018 року були визначені ПЗ відповідно до п. 198.5 ПКУ (у редакції до 31 січня 2018 р.), якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися після 1 липня 2018 року повністю або частково в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів.
При цьому податковий кредит визначається на дату початку фактичного використання товарів/послуг, необоротних активів, визначену в первинних документах.
У рядку 16.5 декларації з ПДВ відображається коригування, пов'язане з початком використання товарів (послуг, необоротних активів), що не були включені до ПК та/або з яких були визначені ПЗ, повністю в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, в тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів.
Бухгалтерська довідка має бути складена згідно з податковими накладними, митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ, які є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та містити вичерпний їх перелік.
Якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин