Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Компромісні податкові зміни згідно з законопроектом №3688: аналіз від редакції

Переглядів: 1078 Коментарів: 0
загрузка...
Компромісні податкові зміни згідно з законопроектом №3688: аналіз від редакціїВчора, 22 грудня, у Раду внесено черговий проект змін до Податкового кодексу - законопроект №3688. Фахівці "Дебета-Кредита" проаналізували зміни по основних податках і зборах, запропоновані цим проектом


У вівторок, 22 грудня 2018 р., в ВРУ урядом було внесено законопроект № 3688. Про це ми повідомляли тут>>
Створено його було буквально «на колінах» - за кілька днів, внаслідок переробки деяких норм забракованих на минулому тижні депутатами законопроектів змін до ПКУ та Закону про ЄСВ. Поки що законотворці вражають не тільки темпами роботи, а й результатами. Адже цей законопроект депутати погодилися розглядати в ВРУ і тепер все залежатиме від результатів голосування і рішення Президента, приймуть ці зміни чи ні. Що саме увійшло до цього законопроекту, розглянемо далі, аналізуючи основні податки та ЄСВ.

Єдиний податок
Як і в 2018 році, заплановано залишити чотири групи платників єдиного податку. Проте у 3-й групі зможуть знаходитися лише підприємці та юрособи, у яких протягом календарного року обсяг річного доходу не перевищує 5 млн грн.
ПДФО та військовий збір
Застосовуватиметься базова ставка 18% до усієї суми бази оподаткування, незалежно від її розміру.
Єдиний соціальний внесок
Єдина ставка ЄСВ - 22%, підвищення максимальної величини бази нарахування до 25 мінімальних місячних зарплат, скасування ЄСВ, що утримується із зарплати працівників.


Зазначимо, що усі попередні редакції змін до ПКУ передбачали їх введення або з 01.01.2016 року, або з 01.04.2016 року. В цьому законопроекті дата набрання його чинності (а отже, і самих змін) визначена інакше.
Закон, який буде складено на підставі законопроекту №3688, набирає чинності з дня набрання чинності Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».
А отже, до прийняття Держбюджету 2016 року змін не відбудеться. Тому говорячи про те, що та чи інша зміна запроваджується з 01.01.2016 року, ми говоримо про це умовно.
Також, встановлені спеціальні дати набрання чинності окремих норм:
- щодо ставок акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку, які набирають чинності з першого числа третього місяця від дня набрання чинності цим Законом;
- щодо запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального, які набирають чинності з 1 липня 2016 року.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин