Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Как заполнить налоговую накладную, которая составляется на сумму превышения цены приобретения над фактической?

Переглядів: 429 Коментарів: 0
загрузка...
Как заполнить налоговую накладную, которая составляется на сумму превышения цены приобретения над фактической? Згідно з п. 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2018 № 957, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.10.2018 за №1235/26012, із змінами і доповненнями (далі – Порядок №957) у разі якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг, і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні: одну – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання.

У податковій накладній, яка складена на суму такого перевищення, відповідно до п. 9 Порядку № 957 робиться позначка 15 – Складена на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання. Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Таким чином, при складанні податкової накладної на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною (договірною вартістю) їх постачання слід враховувати наступні особливості:
у верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається тип причини: «15».
у полях податкової накладної «Покупець (найменування або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи – підприємця)», «Індивідуальний податковий номер покупця» зазначаються реквізити особи – продавця, що складає таку податкову накладну;
у графі 3 - «Номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця)» також зазначається:
«перевищення ціни придбання над фактичною ціною постачання товарів/послуг, указаних в податковій накладній № ____» (зазначається порядковий номер податкової накладної, складеної на суму постачання цих товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної вартості).

Усі решта реквізитів та граф такої податкової накладної заповнюються аналогічно реквізитам та графам податкової накладної, що складається на суму виходячи з фактичної ціни постачання.

При цьому Законом України від 16 липня 2018 року № 643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон № 643) внесено зміни до п.201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі ПКУ), якими виключено з переліку обов’язкових такі реквізити податкової накладної, як «Місцезнаходження (податкова адреса продавця)» та «Вид цивільно – правового договору».

До внесення відповідних змін до форм податкової накладної/розрахунку коригування, в частині виключення з них реквізитів, які не передбачені новою редакцією п. 201.1 ст. 201 ПКУ, а також реквізитів, які втратили актуальність у зв’язку із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ, податкова накладна складається за формою, встановленою Порядком № 957, але з урахуванням норм Закону № 643.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин