Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Новый порядок уплаты акцизного налога продавцами топлива

Переглядів: 894 Коментарів: 0
загрузка...
Новый порядок уплаты акцизного налога продавцами топлива Із набранням 1 січня 2016 року чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2018 р. № 909-VIII кардинально змінено порядок адміністрування, обліку та сплати акцизного податку продавцями пального.Тож з’ясуймо, які нововведення чекають на такихсуб’єктів господарювання.

1.Нова категорія платників і нова база оподаткування

Законодавець надав доволі розлоге визначення поняття«реалізація пального». Це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у т.ч. передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських і цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності чи права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.

З’явилась окрема категорія платників податку — особа, яка реалізує пальне. При цьому окремими платниками лишаються суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, тобто ті, які здійснюють продаж пальногобезпосередньо громадянам й іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання.

2.Об’єкт оподаткування

Об’єктом оподаткування є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:


отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;


увезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;


вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до пп. 213.1.1 ПКУ(реалізація вироблених в Україні підакцизних товарів), що підтверджені зареєстрованими акцизниминакладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.


Звісно, до введення в дію акцизних накладних та Єдиного реєстру акцизних накладних (планується на 1 березня 2016 року) діють минулорічні правила щодо визначення об’єкта оподаткування.

Для роздрібного продажу пального об’єкт оподаткування лишився незмінним.

3. Запроваджено нові ставки податку

4.Дата виникнення податкових зобов’язань

Щодо операцій із реалізації пального (крім роздрібного продажу) — це дата реалізації таких обсягів пального.

Щодо операцій із реалізації пального в роздріб—це дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» для безготівкових розрахунків — дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, відвантаження, фізичного відпуску товару, а в разі реалізації товарів фізособами-єдинниками — дата надходження оплати за проданий товар.

5. Новий порядок реєстрації продавців пального платниками акцизного податку

6.Акцизна накладна, Єдиний реєстр акцизних накладних та електронне адміністрування акцизного податку

Платник податку під час реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄР) із дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису вповноваженої платником особи.

Особа, яка реалізує пальне, зобов’язана в установлені строки скласти акцизну накладну, зареєструвати її в ЄР. Така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального.

Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування в ЄР здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання.

Платникам акцизного податку автоматично відкриваються облікові картки в системі електронного адміністрування реалізації пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.Платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу лишку пального в ЄР на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (ΣАНакл), обчислений за такою формулою:


ΣАНакл = ΣАНаклОтр + ΣАМитн + ΣЗаявкиПоповн-ΣКоригЗаявкиПоповн-ΣАНаклВид-ΣВтрат,


де:


ΣАНаклОтр— загальний обсяг пального за отриманими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в ЄР, ізареєстрованих у ЄР розрахунками коригування до них таких накладних;


ΣАМитн — загальний обсяг пального, увезеного на митну територію України, оформленого належним чином митними деклараціями, з якого сплачено акцизний податок;


ΣЗаявкиПоповн— загальний обсяг пального за оформленими та зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального заявками на поповнення обсягу залишку пального, зі списанням з облікових карток грошових коштів сплаченого акцизного податку в бюджет, рівних сумі акцизного податку для відповідного обсягу пального;


ΣКоригЗаявкиПоповн— загальний обсяг пального за оформленими й зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального коригуваннями до заявок на поповнення обсягу залишку пального, за якими зменшується попередньо збільшений обсяг залишку пального;


ΣАНаклВид— загальний обсяг пального за виданими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в ЄР, і розрахунками коригування до таких акцизних накладних, зареєстрованими в ЄР;


ΣВтрат — загальний обсяг пального втраченого як у межах, так і понад установлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин або з іншої причини, пов’язаної з природним результатом, а також унаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального, що засвідчені відповідним актом втрати, псування чи знищення пального.


Зверніть увагу

Запровадження акцизних накладних під час реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних і системи електронного адміністрування реалізації пального передбачено на1 березня 2016 року.

Період із 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в ЄР здійснюється без обмеження обсягів, обчислених за вказаною вищеформулою. Окрім того, протягом цього періоду не застосовуватимуть штрафів за порушення строків реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в ЄР.

Протягом 20 календарних днів, починаючи із 1 березня 2016 року, платник податку зобов’язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року із зазначенням адрес об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального.

7. Акцизні склади

На акцизних складах згодом не діятимуть представники контролюючого органу, але поки до запровадження системи електронного адміністрування акцизного податку все лишатиметься, як і до нового року.

Із 1 січня 2017 рокувсі акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі.Відпуск пального без наявності таких витратомірів заборонятиметься.

8. Зменшення суми податку

Після запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального для пального,під час виробництва якого в якості сировини використані інші оподатковувані підакцизні товари, сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин