Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Cередній заробіток мобілізованим у 2016 році - за рахунок роботодавців!

Переглядів: 5738 Коментарів: 0
загрузка...
Cередній заробіток мобілізованим у 2016 році - за рахунок роботодавців!Оскільки роботодавцям зробили подарунок у вигляді зменшеної ставки для нарахування ЄСВ, коштів на компенсацію їм середнього заробітку мобілізованим не вистачило. Тому тепер роботодавці зобов'язані виплачувати такий середній заробіток за свій рахунок


З 01.01.2016 року Законом № 911 викладено у новій редакції ч. 3 та 4 ст. 119 КЗпПУ. Нагадаємо, що цими нормами встановлено гарантії мобілізованих працівників. Основні гарантії залишаються без змін. А саме, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток.
При цьому такі гарантії мобілізованим працівникам поширюються на працівників, які працювали до мобілізації на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб-підприємців, в яких вони працювали на час призову. Перелічені гарантії від роботодавця поширюються на працівників, які після демобілізації продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту.
Також таким працівникам буде здійснюватися виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.
Але зміна відбулася в джерелі фінансування середнього заробітку, який мають зберігати, а отже, нараховувати і виплачувати роботодавці. Тепер зі згаданих норм КЗпПУ видалили норми, які передбачали компенсацію такого середнього заробітку із бюджету. Отже, обов’язок виплачувати залишили, але тепер платити такий середній заробіток роботодавцям доведеться із власних коштів!
Чому вирішили не компенсувати з бюджету середній заробіток мобілізованим працівникам, розповів міністр соціальної політики Павло Розенко в інтерв’ю.
Ще раз наголосимо, що новий порядок нарахування та виплати середнього заробітку мобілізованим працівникам за рахунок роботодавця починає застосовуватися з 01.01.2016 року. Оскільки закони зворотної сили не мають, теоретично, грудневого середнього заробітку він не мав стосуватися. На практиці наразі у Держбюджеті – 2016 відсутня така стаття витрат, як компенсація такого середнього заробітку, зокрема, і за попередні роки. Отже, можливо, соцзабези не прийматимуть відповідні звіти вже і в січні 2016 року.
Порядок оподаткування середнього заробітку
Зміниться і порядок оподаткування такого середнього заробітку. Оскільки компенсувати держбюджет нічого не буде, не діятимуть у 2016 році й норми щодо неоподаткування ПДФО (пп. 165.1.1 ПКУ), відповідно й військовим збором, та ЄСВ (ч. 7 ст. 7 Закону про ЄСВ).
Стосовно ЄСВ не допоможе не оподатковувати такий середній заробіток навіть нова редакція другого речення ч. 7 ст. 7 Закону про ЄСВ. Відповідно до змін, внесених Законом № 909 до неї, ця норма передбачає ненарахування та неутримання ЄСВ із виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації. Тобто, не встигла ця нова редакція норми набрати чинності, а застосовувати її більш немає до чого.
Тому, нараховуючи середній заробіток мобілізованим працівникам у 2016 році, потрібно пам’ятати, що він підлягає нарахуванню ЄСВ за ставкою 22%, утриманню ПДФО за ставкою 18% та військового збору за ставкою 1,5%.
Відповідно й в обліку нарахований середній заробіток буде відображатися, як нарахована звичайна зарплата:
•нарахований середній заробіток мобілізованому працівнику: Д-т 23, 92, 93, 94, 97 К-т 661;
•нарахований ЄСВ на середній заробіток: Д-т 23, 92, 93, 94, 97 К-т 651;
•утриманий ПДФО та військовий збір: Д-т 661 К-т 641, 642;
•сплата до бюджету нарахованого ЄСВ, та утриманого ПДФО й військового збору: Д-т 651, 641, 642 К-т 311;
•перераховано на картковий рахунок суму середнього заробітку мобілізованому працівнику Д-т 661 К-т 311.
Як відображати нарахований середній заробіток мобілізованим працівникам у 2016 році у формі № 1ДФ та звіті про ЄСВ?
Це ще одне питання, яке буде виникати у кожного бухгалтера. На наш погляд, суми нарахованого середнього заробітку в розділі І форми № 1 ДФ слід відображати під ознакою доходу «101» та відповідно включати до розділу ІІ в загальну суму нарахованих доходів працівникам та утриманого й перерахованого до бюджету військового збору.
Також сума нарахованого мобілізованому працівнику середнього заробітку у звітному місяці у складі заробітної плати відображається в таблицях 1 та 6 звіту з ЄСВ. Ми вважаємо, що у таблиці 6 звіту з ЄСВ суму нарахованого доходу потрібно відображати за кодом категорії застрахованих осіб «1».
Хоча у 2018 році ДФСУ у своєму роз’ясненні від 31.07.2018 р. № 28068/7/99-99-17-03-01-17 вказувала, якщо роботодавець нараховував мобілізованим працівникам середній заробіток та не подавав звіти на отримання компенсаційних виплат із бюджету і відповідно не отримував такі компенсації, то сума середнього заробітку, що виплачувалася за рахунок коштів роботодавця, у складі заробітної плати відображається у таблиці 6 звіту з ЄСВ за кодом категорії застрахованих осіб «47». Тож, варто дочекатися, що податківці порадять з цього приводу при складанні звіту з ЄСВ за січень 2016 року.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин