Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Оновлено порядок оформлення і подання скарг платниками податків

Переглядів: 678 Коментарів: 0
загрузка...
Оновлено порядок оформлення і подання скарг платниками податківПорядком визначено процедуру оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень або інших рішень контролюючих органів під час адміністративного оскарження


Мінфін наказом від 21.10.2018 р. №916 (зареєстрований в Мін'юсті 23.12.2018 р.) затвердив новий Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами.
Цим Порядком визначено процедуру оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень або інших рішень контролюючих органів під час адміністративного оскарження.
Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.
Водночас Порядок не застосовується щодо оскарження рішень контролюючих органів, дій або бездіяльності їх посадових осіб та інших працівників, якщо спеціальним законом встановлено інший порядок оскарження таких рішень, дій або бездіяльності, а також при оскарженні постанов, прийнятих у справах про адміністративні правопорушення.
Якщо скарга стосується оскарження декількох рішень контролюючого органу, щодо частини яких існує інший порядок оскарження, вимоги цього Порядку застосовуються відносно тих рішень, стосовно яких не передбачені інші процедури оскарження.
Згідно з Порядком, не підлягають адміністративному оскарженню:
грошові зобов'язання, самостійно визначені платником податків;
рішення контролюючих органів, які оскаржені платником податків у судовому порядку.
Скарга подається у письмовій формі до контролюючого органу вищого рівня протягом 10-ти календарних днів, що настають за днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Якщо контролюючий орган самостійно визначає грошове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, такий платник податків має право на адміністративне оскарження такого рішення протягом 30-ти календарних днів, що настають за днем надходження такого рішення.
Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування, яке заплановане на 12 січня 2016 року в №2 "Офіційного віснику України".
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин