Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Термінали повинні видавати фіскальні чеки, - ДФСУ

Переглядів: 698 Коментарів: 0
загрузка...
Термінали повинні видавати фіскальні чеки, - ДФСУДля уточнення моделей та модифікацій РРО, які можливо використовувати з програмно-технічними комплексами самообслуговування, необхідно звертатись до виробників РРО або центрів сервісного обслуговування


ДФСУ у листі від 28.12.2018 р. №27905/6/99-99-22-07-03-15 нагадує, що Законом від 01.07.2018 року № 569-VIII внесено зміни до Закону про РРО. Зокрема, визначено, що вбудований контрольно-касовий реєстратор - РРО, призначений для забезпечення реалізації фіскальних функцій у складі програмно-технічного комплексу самообслуговування, автомату з продажу товарів (послуг) тощо.
Таким чином, законодавством передбачено забезпечення реалізації фіскальних функцій у складі програмно-технічних комплексів самообслуговування.
РРО не застосовується при виконанні банківських операцій, крім:
- операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не в касах уповноважених банків;
- операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.
На сьогодні до державного реєстру РРО внесено пристрої для фіскалізації програмно-технічних комплексів самообслуговування.
Для уточнення моделей та модифікацій РРО, які можливо використовувати з програмно-технічними комплексами самообслуговування необхідно звертатись до виробників РРО або центрів сервісного обслуговування РРО.
Крім того, зміни до Закону про РРО у частині фіскалізації операцій з приймання та переказу готівкових коштів були ініційовані Національним банком України.
Щодо врегулювання колізій норм законодавства, які виникли з прийняттям Закону № 569 у частині застосування РРО при переказі коштів, то податківці зауважують, що це питання відноситься до компетенції Нацбанку.
Враховуючи те, що Закон про РРО є спеціальним законом, який визначає правові засади застосування РРО, встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається. Таким чином, ДФС вважає питання фіскалізації обліку операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування врегульованим.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин