Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Учитываются ли в "прибыльной" декларации суммы авансовых взносов при выплате дивидендов, не засчитанные в уменьшение налоговых обязательств по налогу на прибыль в предыдущих отчетных годах?

Переглядів: 532 Коментарів: 0
загрузка...
Учитываются ли в "прибыльной" декларации суммы авансовых взносов при выплате дивидендов, не засчитанные в уменьшение налоговых обязательств по налогу на прибыль в предыдущих отчетных годах? Фахівців ДФСУ запитали: чи враховуються у податковій декларації з податку на прибуток суми авансових внесків при виплаті дивідендів, не зараховані у зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток у попередніх звітних роках?

У відповіді податківці нагадують, що Порядок нарахування та сплати авансових внесків при виплаті дивідендів передбачений п. 57.1 прим. 1 ст. 57 розд. ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, яким з 01 січня 2018 року запроваджено новий порядок їх розрахунку із суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. При цьому якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкта оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Слід звернути увагу, що сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік. Тобто за новими правилами не передбачено перенесення на наступні звітні (податкові) роки залишку суми авансових внесків при виплаті дивідендів, не зарахованих у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік.

Відповідні роз’яснення надані листом ДФС від 04.01.2016 № 102/7/99-99-19-02-01-17.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин