Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

ГФС об обложении налогом на прибыль благотворительной помощи неприбыльным организациям

Переглядів: 535 Коментарів: 0
загрузка...
ГФС об обложении налогом на прибыль благотворительной помощи неприбыльным организациям Іще раз нагадаємо: об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку чи збитку), визначеного відповідно до національних П(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають згідно з положеннями р. ІІІ ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

Зокрема пп. 140.5.9 ПКУ передбачено: фінрезультат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, які на дату перерахування коштів, передання товарів, робіт, послуг відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ПКУ, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року. Таке коригування починаючи з 01.01.2018 р. не проводиться на суми коштів, що перелічені в зазначених у п. 33 підрозділу 4 р. XX ПКУ випадках.

Тобто в бухгалтерському обліку вся вартість благодійної допомоги відобразиться в складі витрат у періоді їх понесення, але при визначенні фінрезультату з метою обкладення податком на прибуток бухгалтерський фінрезультат слід відкоригувати на суму допомоги, яка перевищує 4% оподатковуваного (відповідно до п. 151.1 ПКУ в редакції до 01.01.2018 р.) прибутку попереднього звітного року.

Водночас якщо в минулому році податкового прибутку не було, бухгалтерський фінрезультат необхідно відкоригувати на всю вартість благодійної допомоги.

Таку інформацію Міжрегіональне головне управління ДФС — Центральний офіс з ОВП повідомило в листі від 29.12.2018 р. № 27755/10/28-10-06-11.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин