Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

За який звітний період та в який термін подається звіт щодо сум нарахованого ЄВ у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності страхувальника? 15.02.2016

Переглядів: 512 Коментарів: 0
загрузка...
За який звітний період та в який термін подається звіт щодо сум нарахованого ЄВ у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності страхувальника?	15.02.2016 Податківців запитали: за який звітний період та в який термін подається звіт щодо сум нарахованого ЄВ у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності страхувальника?

Відповідь була наступною. Відповідно до ст. 59 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями припинення СГ здійснюється відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755).

Згідно з ст. 4 Закону № 755 у разі злиття ЮО здійснюється державна реєстрація новоутвореної юридичної особи та державна реєстрація припинення ЮО, що припиняються у результаті злиття. Припинення вважається завершеним з дати державної реєстрації припинення ЮО, що припиняються у результаті злиття.

У разі перетворення ЮО здійснюється державна реєстрація припинення ЮО, що припиняється у результаті перетворення, та державна реєстрація новоутвореної ЮО. Перетворення вважається завершеним з дати державної реєстрації новоутвореної ЮО.

У разі поділу ЮО здійснюється державна реєстрація новоутворених юридичних осіб та державна реєстрація припинення ЮО, що припиняється у результаті поділу. Поділ вважається завершеним з дати державної реєстрації припинення ЮО, що припиняється у результаті поділу.

У разі приєднання ЮО здійснюється державна реєстрація припинення ЮО, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), щодо правонаступництва ЮО, до якої приєднуються. Приєднання вважається завершеним з дати державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва ЮО, до якої приєднуються.

Пунктом 65.2 ст. 65 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями визначено, що облік самозайнятих осіб здійснюється шляхом внесення до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків записів про державну реєстрацію або припинення підприємницької діяльності, незалежної професійної діяльності, зняття з обліку, а також вчинення інших дій, які передбачені Порядком обліку платників податків, зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2018 № 1588 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2018 № 462 із змінами та доповненнями) (далі – Порядок № 1588).

Згідно з п.п. 1 п. 11.31 розд. XI Порядку № 1588 для платників податків, державна реєстрація припинення яких здійснюється згідно із Законом № 755, підставою для зняття їх з обліку у контролюючих органах є надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення ЮО із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру та відомості реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення ЮО. Дата зняття з обліку відповідає даті закриття останньої картки особових рахунків платника податків або даті отримання повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення ЮО у разі, якщо на момент отримання такого повідомлення були закриті всі картки особових рахунків такого платника податків.

Підставою для зняття ФОП з обліку у відповідному контролюючому органі є повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою, а також відомості відповідної реєстраційної картки.

Дата зняття з обліку ФОП відповідає даті отримання повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП (п.п. 1 п. 11.32 розд. XI Порядку № 1588).

Пунктом 8 розд. ІV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2018 № 1162 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1162), визначено, що для платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), на яких поширюється дія Закону № 755, після надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення ЮО або повідомлення про закриття відокремленого підрозділу із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру, якщо на дату отримання такого повідомлення відсутній борг та закриті інтегровані картки такого платника, контролюючий орган знімає платника ЄВ з обліку та вносить відповідні записи до реєстру страхувальників із зазначенням дати та підстави зняття з обліку.

Дані про зняття з обліку платника ЄВ контролюючим органом передаються до державного реєстратора.

Після проведення остаточного розрахунку платниками ЄВ, на яких не поширюється дія Закону № 755, контролюючий орган знімає їх з обліку та вносить відповідні записи до реєстру страхувальників із зазначенням дати та підстави зняття з обліку (п. 5 розд. V Порядку № 1162).

Датою зняття з обліку платника ЄВ є дата внесення запису до реєстру страхувальників.

Відповідно до п. 9 розд. ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2018 № 435 (далі – Порядок № 435), у разі припинення без правонаступника або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальник зобов’язаний подати звіт за останній звітний період до дати державної реєстрації припинення та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.

Якщо при припиненні страхувальника є правонаступник, звіт до фіскального органу подається правонаступником, якщо правонаступництво підтверджено установчими документами із зазначенням правонаступника (п. 10 розд. ІІ Порядку № 435).
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин