Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Визначальні фактори для оприбуткування готівки і накладення штрафів

Переглядів: 536 Коментарів: 0
загрузка...
Визначальні фактори для оприбуткування готівки і накладення штрафів Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.01.2016 № 804/14161/15

Визнано безпідставним застосування до ТОВ штрафів згідно з Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 № 436 (далі — Указ) за перевищення ліміту залишку готівки в касі. Таке перевищення, з позиції податківців, виникло внаслідок видачі готівки під звіт працівникам підприємства згідно з видатковими касовими ордерами, що не підтверджені підписами одержувачів.

Але суди, проаналізувавши чинне законодавство, зазначили, що при оцінці питання дотримання підприємством порядку ведення касових операцій визначальним є встановлення факту видачі або отримання/повернення готівкових коштів, а не лише правильність складання відповідних документів.

Первинними документами і виписками з банку підтверджено факт видачі та отримання готівки з каси підприємства для сплати за спецодяг, витрат на відрядження, виплати позики.

Крім того, контролюючий орган порушив строки, протягом яких до господарюючого суб’єкта може бути застосована адміністративно-господарська санкція, якою за своєю суттю є передбачена статтею 1 Указу фінансова санкція (протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення).

Тобто контролюючий орган діяв не на підставі та не у спосіб, передбачені чинним законодавством, а тому оскаржуване податкове повідомлення-рішення скасовано.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин