Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Як оплатити листок непрацездатності у випадку госпіталізації працівника після закінчення робочого дня?

Переглядів: 518 Коментарів: 0
загрузка...
Як оплатити листок непрацездатності у випадку госпіталізації працівника після закінчення робочого дня?Статьи Бухгалтерский учет Первичные документы НДС Налог на прибыль Оплата труда и кадровый учет Организационные вопросы Частное предпринимательство Бланки документов ГНИ Госрегистрация Единый социальный взнос Фонды социального страхования Пенсионный фонд Статистика Финансовая отчетность Первичные Бюджетным организациям Прочие Законодательство Налоговый кодекс Постановления Приказы Методические рекомендации Письма Справочники Бюджетные счета Налоговый Кодекс Отчетность Классификаторы Бюджетная классификация Курсы. Ставки. Индексы Оплата труда Командировки Основные средства (фонды) Транспорт ВЭД Ответственность, штрафные санкции Прочие Организации Налоговые инспекции Украины Аудиторские фирмы и аудиторы Районные администрации Фонды Украины Статистика Нотариальные конторы Украины Банки Ссылки Официальные сайты Бухгалтерские издания Бухгалтерские сайты Литература для бухгалтера Стандарты бух. учета План счетов Инструкция к плану счетов Положения (стандарты) бухгалтерского учета Национальные положения (стандарты) бухгалтерского учета Национальные положения (стандарты) бухгалтерского учета для государственного сектора Международные стандарты бухгалтерского учета Международные стандарты финансовой отчетности Международные стандарты бухгалтерского учета для государственного сектора ПО для бухгалтера Отчетность Автоматизация Учета База данных предприятий Информационно-справочные системы Калькуляторы Разное Игры Работа для бухгалтера Работа для бухгалтера Перевод денег Перевод денег Реклама на сайте Реклама на сайте Календарь Календарь рабочего времени Купить книги Купить книги Як оплатити листок непрацездатності у випадку госпіталізації працівника після закінчення робочого дня? 16.02.2016

Досить часто у фінансових працівників виникають запитання: як оплатити листок непрацездатності у випадку госпіталізації працівника після закінчення робочого дня? Чернігівська міська виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності стосовно даного питання повідомляє наступне.

Розглянемо умовний приклад: тимчасова непрацездатність у застрахованої особи настала 15.10.2018 р., після закінчення робочого дня, за який їй нараховано заробітну плату.

Відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

За рахунок коштів Фонду допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності).

З урахуванням норм Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 N 455, особам, які звернулися за медичною допомогою та визнані непрацездатними по завершенні робочого дня, листок непрацездатності може видаватись, за їх згодою, з наступного календарного дня.

Враховуючи зазначене, якщо застрахована особа не скористалася своїм правом на отримання листка непрацездатності з наступного календарного дня, то перші п'ять календарних днів тимчасової непрацездатності необхідно відраховувати з 15.10.2018 р.

Але у зв'язку з тим, що за відпрацьований день (15.10.2018 р.) застрахована особа отримала заробітну плату, роботодавцем оплачуються 4 календарних дні з 16 по 19 жовтня, так як метою надання допомоги по тимчасовій непрацездатності є компенсація втраченого заробітку. Наступні дні оплачуються за рахунок коштів Фонду. Чернігівська міська виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин