Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Особливості заповнення податкової накладної за новою формою: коротко про головне від ДФС

Переглядів: 754 Коментарів: 0
загрузка...
Особливості заповнення податкової накладної за новою формою: коротко про головне від ДФССтисло про зміни, яких зазнали податкова накладна та Порядок її заповнення, розповіла Державна податкова інспекція у м. Полтаві


Як відомо, наказом Мінфіну від 31.12.2018 р. №1307 затверджено нову форму податкової накладної та Порядок її заповнення. Оскільки документ було опубліковано в «Офіційному віснику України» №10 за 12.02.2016 року, то нову форму податкової накладної потрібно буде застосовувати з 1 квітня 2016 року.
Стисло про зміни, яких зазнали податкова накладна та порядок її заповнення, розповіла Державна податкова інспекція у м. Полтаві.
У шапці податкової накладної прибрали зайві поля. Залишилися тільки ті з них, які належать до обов’язкових реквізитів.
Таблична частина складається з розділів А та Б. У рядках розділу А, серед іншого, зазначаються суми ПДВ за ставками 20% та 7%, обсяги постачання в розрізі ставок, а також обсяги звільнених операцій.
У табличній частині з’явилась нова графа 8 «Код ставки ПДВ». Для її заповнення передбачені коди:
20 – для операцій, що обкладаються 20%-вим податком;
7 – для операцій із 7% ПДВ;
901 – експортні операції (ставка ПДВ – 0%);
902 – постачання за ставкою 0% на митній території України товарів/послуг;
903 – для звільнених від ПДВ постачань.
У графі 9 «Код пільги» зазначають код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідником податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідником інших податкових пільг. При цьому виноску 3 під табличною частиною податкової накладної заповнюються лише в тому випадку, коли Довідник не містить коду для пільги (звільнення).
Прописані правила оформлення зведеної податкової накладної під час нарахування компенсуючи податкових зобов’язань за підпунктом 198.5 Податкового кодексу України. У таких зведених податкових накладних потрібно вказувати умовний ІПН покупця «600000000000» та робити помітку «Х» у верхньому лівому полі із вказуванням відповідного типу причини.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин