Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Як у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств відображаються суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном?

Переглядів: 409 Коментарів: 0
загрузка...
Як у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств відображаються суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном? Фахівців головного фіскального відомства запитали: як у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств відображаються суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном?

У відповіді податківці зауважили, що роз’яснення щодо зменшення нарахованої суми податку на суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, надані у листі ДФС від 28.01.2016 р. № 2779/7/99-99-19-02-01-17 «Про внесення змін до листа ДФС від 04.01.2016 № 102/7/99-99-19-02-01-17».

Підпунктом 141.4.9 п. 141.4 ст. 141 розд. ІІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) передбачено, що суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розд. ІІІ ПКУ.

Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.

З метою використання платниками права, передбаченого п.п. 141.4.9 п. 141.4 ст. 141 розд. ІІІ ПКУ, рекомендовано збільшити показник рядка 16 Додатка ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2018 № 897 (далі – Декларація № 897), на суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, що зараховуються під час сплати ними податку в Україні.

При поданні Декларації № 897 платниками податку на прибуток підприємств, які будуть розраховувати зменшення нарахованої суми податку у Додатку ЗП до Декларації № 897 з урахуванням сум податку на прибуток, що сплачені за кордоном, рекомендовано подати доповнення до Декларація № 897, передбачене п. 46.4 ст. 46 розд. ІІ ПКУ, з відповідним поясненням та зазначенням відповідних сум, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин