Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток на суму виплачених дивідендів

Переглядів: 535 Коментарів: 0
загрузка...
ДФСУ розглянула питання щодо розрахунку авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів


У листі від 12.02.2016 р. №5009/7/99-99-19-02-01-17 фахівці ДФСУ зазначили, що для розрахунку авансового внеску з податку на прибуток на суму виплачених дивідендів (прирівняних до них платежів) передбачено Додаток АВ до рядка 20 АВ Декларації №897.
Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток на суму виплачених дивідендівУ рядку 1 Додатка АВ відображається загальна сума виплачених у звітному (податковому) періоді дивідендів (прирівняних до них платежів).
При цьому у рядках 1.1 – 1.5 Додатка АВ зазначається інформація про суми дивідендів (прирівняних до них платежів), виплачених окремим категоріям власників корпоративних прав та окремими категоріями емітентів корпоративних прав, а саме:
фізичним особам (рядок 1.1);
інститутом спільного інвестування (рядок 1.2);
платникам податку, прибуток якого звільнений від оподаткування відповідно до положень Кодексу – у розмірі прибутку, звільненого від оподаткування у періоді, за який виплачуються дивіденди (рядок 1.3);
материнською компанією (рядок 1.4);
частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями відповідно до ст. - 11-1 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" (рядок 1.5).
Податківці зауважують, що наведений у рядках 1.1 – 1.5 Додатка АВ перелік сум виплачених дивідендів не є виключним переліком всіх виплачених сум дивідендів (прирівняних до них платежів) і значення показника, відображеного у рядку 1 Додатка АВ може відрізнятися від суми рядків 1.1 – 1.5 Додатка АВ.
У рядку 2 Додатка АВ відображається сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний(і) податковий(і) (звітний(і)) рік (роки), за результатами якого(их) виплачуються дивіденди.
У цьому ж листі Державна фіскальна роз'яснила також порядок визначення суми податку на прибуток за 2018 рік з урахуванням авансових внесків
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин