Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Чи має право роботодавець здійснити перерахунок ПДФО, утриманого із середнього заробітку працівників, у разі отримання компенсаційних виплат з бюджету після їх звільнення?

Переглядів: 483 Коментарів: 0
загрузка...
Чи має право роботодавець здійснити перерахунок ПДФО, утриманого із середнього заробітку працівників, у разі отримання компенсаційних виплат з бюджету після їх звільнення? Податівців запитали: чи має право роботодавець здійснити перерахунок ПДФО, утриманого із середнього заробітку працівників, перелік яких визначено постановою КМУ від 04 березня 2018 року № 105, у разі отримання компенсаційних виплат з бюджету після їх звільнення?

Відповідь була наступною. Постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2018 року № 105 із змінами і доповненнями затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом (далі – Порядок).

Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю України (п. 6 Порядку).

Пунктом 7 Порядку передбачено, що оподаткування на компенсацію здійснюється відповідно до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом ІV ПКУ, відповідно до п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума компенсацій, які отримує платник податку з бюджетів, у тому числі компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Разом з цим відповідно до п.п. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту). Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену ст. 167 ПКУ (п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).

Водночас, п.п. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ передбачено, що роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Враховуючи викладене, у разі отримання підприємством компенсаційних виплат з бюджету згідно з Порядком, роботодавець має право здійснити перерахунок податку на доходи фізичних осіб, утриманого із середнього заробітку працівників, перелік яких визначено постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2018 року № 105, після їх звільнення.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин