Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Нарахування пені за порушення строків ЗЕД-розрахунків: промахи податківців

Переглядів: 540 Коментарів: 0
загрузка...
Нарахування пені за порушення строків ЗЕД-розрахунків: промахи податківців Ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.02.2016 № 876/11604/15

Суд скасував податкове повідомлення-рішення, якими ТОВ нараховано пеню за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД, адже:

визначення терміну зупинення нарахування пені з дати винесення судом ухвали про порушення провадження у справі, а не з дати звернення платника податків із заявою до суду, не відповідає законодавству. Рішення суду про задоволення такого позову є підставою для несплати пені за відповідні порушення; ТОВ учинило всі необхідні дії для стягнення боргу з нерезидентів за ЗЕД-контрактами, що виключає можливість застосування до нього відповідальності за недотримання його іноземними контрагентами строків виконання договірних зобов’язань;

висновок податкового органу, що надходження валюти на розподільчий рахунок не можна враховувати як надходження валютних коштів на користь резидента, суперечить нормам чинного законодавства. А відповідальність як-от стягнення пені передбачена за порушення строків ЗЕД-розрахунків, а не за рух коштів з розподільчого рахунку на валютний рахунок одного і того самого платника.

Нарешті, ТОВ здійснювало передоплату на адресу компаній-нерезидентів за майбутні поставки товарів, яка мала повернутися на рахунок товариства, що не можна кваліфікувати, як валютну виручку згідно із законом. Адже валютною виручкою є грошові кошти, які отримані за поставлені/реалізовані товари або послуги.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин