Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

ДФС надала роз’яснення щодо визначення окремих показників нової декларації з податку на прибуток

Переглядів: 495 Коментарів: 0
загрузка...
ДФС надала роз’яснення щодо визначення окремих показників нової декларації з податку на прибуток Подання декларації з податку на прибуток підприємств за 2018 рік здійснюється за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2018 р. № 897. ДФСУ в листі від 12.02.2016 р. № 5009/7/99-99-19-02-01-17 надала роз’яснення щодо визначення окремих показників нової декларації з податку на прибуток (далі — декларація).

Зменшення суми податку на прибуток на суму щомісячних авансових внесків, нарахованих у 2018 році

Сума нарахованих авансових внесків за період січень – грудень 2018 року відображається в повному обсязі в рядку 16.1 Додатка ЗП до декларації.

Якщо така сума перевищує суму нарахованого податку на прибуток підприємств за 2018 рік (рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 декларації), то в рядку 17 «Податок на прибуток за звітний (податковий) період» декларації у відповідності до зазначеної в цьому рядку формули рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 - рядок 16 ЗП відображається від’ємне значення податку на прибуток, яке свідчить про наявність переплати, сформованої за рахунок нарахованих за 2018 рік щомісячних авансових внесків.

Авансовий внесок із податку на прибуток на суму виплачених дивідендів

Для розрахунку авансового внеску з податку на прибуток на суму виплачених дивідендів (прирівняних до них платежів) передбачено Додаток АВ до рядка 20 АВ декларації.

У рядку 1 Додатка АВ відображається загальна сума виплачених у звітному (податковому) періоді дивідендів (прирівняних до них платежів). При цьому в рядках 1.1 – 1.5 Додатка АВ зазначається інформація про суми дивідендів (прирівняних до них платежів), виплачених власникам та емітентам корпоративних прав, а саме:

рядок 1.1 — фізособам;

рядок 1.2 — інститутом спільного інвестування;

рядок 1.3 — платникам податку, прибуток якого звільнений від оподаткування відповідно до положень ПКУ — у розмірі прибутку, звільненого від оподаткування в періоді, за який виплачуються дивіденди;

рядок 1.4 — материнською компанією;

рядок 1.5 — частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до держбюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями відповідно.


Податківці звертають увагу на те, що наведений у рядках 1.1 – 1.5 Додатка АВ перелік сум виплачених дивідендів не є виключним переліком усіх виплачених сум дивідендів і значення показника, відображеного в рядку 1 Додатка АВ може відрізнятися від суми рядків 1.1 – 1.5 Додатка АВ.

У рядку 2 Додатка АВ відображається сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний(і) податковий(і) (звітний(і)) рік (роки), за результатами якого(их) виплачуються дивіденди.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин