Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Реалізація вживаних авто: що з ПДВ та чи потрібний РРО?

Переглядів: 469 Коментарів: 0
загрузка...
Реалізація вживаних авто: що з ПДВ та чи потрібний РРО?Державна фіскальна служба розглянула питання щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання вживаних транспортних засобів


ДФС у листі від 03.02.2016 р. №2234/6/99-99-19-03-02-15 роз'яснила, що легковий автомобіль буде вважатися вживаним товаром, якщо він:
або був у користуванні не менше 1 року (незалежно від наявного пробігу),
або реєструється в Україні не вперше та при цьому має загальний наземний пробіг більше 6000 кілометрів (незалежно від терміну користування до 1 року або більше 1 року) .
Щодо однорідності вживаних транспортних засобів, то тут слід керуватися пп. 14.1.131 ПКУ. А саме, слід враховувати такі ознаки однорідності:
якість та ділова репутація на ринку;
наявність торговельної марки;
країна виробництва (походження);
виробник;
рік виробництва;
новий чи вживаний;
термін придатності.
Так, два легкових автомобілі однієї торгової марки, однієї моделі, але виготовлені у різних роках не будуть вважатися однорідними товарами.
Окрім того, податківці роз'яснили, що при реалізації фізособою вживаного транспортного засобу платнику ПДВ, який здійснює діяльність з постачання однорідних вживаних транспортних засобів, у межах договору, що передбачає передання права власності на такий транспортний засіб від фізичної особи до платника ПДВ, ціна такого транспортного засобу визначається не нижче його оціночної вартості, розрахованої суб'єктом оціночної діяльності.
При подальшій реалізації таким платником ПДВ вживаних транспортних засобів, придбаних у фізичних осіб, які не є платниками ПДВ, у межах договорів, ціна продажу таких ТЗ визначається платником ПДВ виходячи з договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін.
Базою оподаткування ПДВ для платника ПДВ при реалізації однорідних вживаних транспортних засобів фізичним чи юридичним особам, придбаних у фізичних осіб, не зареєстрованих як платники податку, у межах договорів, що передбачають перехід права власності на такі транспортні засоби до платника ПДВ, буде позитивна різниця між ціною продажу транспортних засобів платником ПДВ та ціною придбання таких транспортних засобів платником ПДВ у фізичних осіб.
Оціночна вартість транспортного засобу розраховується суб'єктом оціночної діяльності, уповноваженим здійснювати оцінку відповідно до закону. Розрахунок такої вартості є обов’язковим лише при реалізації вживаного транспортного засобу платнику ПДВ фізичною особою.
Окрім того, ДФС також зупиналась на питанні застосування РРО при постачанні транспортних засобів.
Так, якщо в місці отримання товарів розрахунки проводяться виключно в безготівковій формі через каси банківських установ (без застосування платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), то у такому випадку РРО не застосовується.
Водночас у інших випадках застосування РРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин