Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Чого чекати підприємцю, який знімається з обліку

Переглядів: 460 Коментарів: 0
загрузка...
Чого чекати підприємцю, який знімається з обліку Столичні податківці нагадали, що підставою для зняття фізособи-підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості з Єдиного державного реєстру про проведення держреєстрації припинення його підприємницької діяльності.

Водночас це не припиняє зобов’язань перед фізособою, що виникли під час провадження нею підприємницької діяльності. Як і не змінює строків, порядку виконання таких зобов’язань і застосування санкцій за їх невиконання.

Особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань/податкового боргу фізособи-підприємця, є така фізособа. Саме за рахунок її майна здійснюється відповідне погашення.

Після держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізособа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізособа — платник податків, що отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності, і має:

забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності;

в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено держреєстрацію припинення.

Контролюючий орган може призначити і провести документальну перевірку такої фізособи за наявності підстав та з урахуванням строків давності.

Як платник ЄСВ підприємець знімається з обліку після проведення остаточного розрахунку (на підставі акта перевірки/акта звірки) і внесення запису до реєстру страхувальників.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин