Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

При проведенні розрахунків з використанням квитків перевізники-єдинники РРО не застосовують

Переглядів: 466 Коментарів: 0
загрузка...
При проведенні розрахунків з використанням квитків перевізники-єдинники РРО не застосовуютьДФСУ роз'яснила чи можуть підприємці - платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів, при продажу квитків, білетів, талонів застосовувати РРО у разі перевищення доходу 1 млн грн


ДФСУ в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 109.03) роз'яснила чи можуть підприємці - платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів, при продажу квитків, білетів, талонів застосовувати РК та КОРО у разі перевищення доходу 1 млн грн.
Так, відповідно до п. 296.10 ст. 296 ПКУ РРО не застосовують платники єдиного податку:
- І групи;
- ІІ і ІІІ груп (фізособи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу зазначеного доходу застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Пунктом 6 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненням встановлено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізособами-підприємцями, які відносяться відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.
Водночас, згідно із п. 4 ст. 9 Закону №265 РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.
Згідно із ст. 39 Закону від 05.04.2001 року № 2344-III «Про автомобільний транспорт» документ для регулярних пасажирських перевезень для пасажира – квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду – посвідчення особи встановленого зразка).
Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 25.05.2006 р. №503 затверджені Типові форми квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування.
Отже, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів, у разі проведення розрахунків з використанням талонів, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, РРО не застосовують.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин