Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Мобилизованного нельзя увольнять в период службы ни при каких обстоятельствах — позиция Гоструда

Переглядів: 479 Коментарів: 0
загрузка...
Мобилизованного нельзя увольнять в период службы ни при каких обстоятельствах — позиция Гоструда Специалисты Государственной службы Украины по вопросам труда высказали мнение, что мобилизованного работника в период службы нельзя уволить ни при каких обстоятельствах, в том числе недопустимо увольнение и в связи с окончанием срока трудового договора, то есть на основании п. 2 ст. 36 Кодекса Законов о труде Украины.

Однако мы с таким выводом не согласны и убеждены, что запрет на расторжение трудового договора касается исключительно увольнения по инициативе работодателя. А прекращение срока трудового договора не относится к числу оснований увольнения по инициативе собственника либо уполномоченного им органа. Подробно данный вопрос мы описали в газете «Все о бухгалтерском учете» № 23 за 2018 год на стр. 19.

Письмо Государственной службы Украины по вопросам труда «О возможности расторжения трудовых отношений с работником, призванным на военную службу» от 26.11.15 г. № 4979/0/4.1-06/6/ДП-15.

ТЕКСТ ДОКУМЕНТА

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ ЛИСТ від 26.11.2018 р. N 4979/0/4.1-06/6/ДП-15

Статтею 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" встановлено, що громадяни України, призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, користуються гарантіями, передбаченими частинами третьою та четвертою статті 119 Кодексу законів про працю України, а також частиною першою статті 51, частиною п'ятою статті 53, частиною третьою статті 57, частиною п'ятою статті 61 Закону України "Про освіту".

Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Отже, чинне законодавство не передбачає можливості розірвання трудових відносин з працівником, призваним на військову службу, за жодних обставин.

Припинення трудового договору на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП України у зв'язку із закінченням строку трудового договору з працівниками, призваними на військову службу, можливо тільки після закінчення проходження військової служби. Для цього роботодавець має в день закінчення строку трудового договору видати відповідний наказ та вжити заходів щодо ознайомлення працівника з цим наказом, наприклад, шляхом направлення його копії поштою на відому адресу.

Директор В. Сажієнко
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин