Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Зміни в інформаційних базах податківців не порушують прав платників

Переглядів: 340 Коментарів: 0
загрузка...
Зміни в інформаційних базах податківців не порушують прав платників Дії контролюючого органу щодо внесення до електронної бази даних інформації, отриманої внаслідок проведення податкової перевірки, зокрема складеного за її результатами акта, є лише службовою діяльністю працівників контролюючого органу на виконання своїх професійних обов’язків зі збирання доказової інформації щодо наявності чи відсутності документального підтвердження відповідних операцій. Звичайно, якщо такі дії не визнані протиправними в установленому порядку.

Тобто дії контролюючого органу щодо внесення до Інтегрованої системи змін показників податкової звітності суб’єктів господарювання в частині податкового кредиту та податкових зобов’язань на підставі акта перевірки без прийняття податкових повідомлень-рішень не породжують правових наслідків для платників податків та не порушують їхні права. Оскільки розміщена в цій системі інформація є службовою та використовується контролюючими органами для оброблення зібраної інформації в автоматичному режимі (використовується для виконання покладених на контролюючі органи функцій і завдань) для здійснення податкового контролю.

Про це вкотре зауважив ВСУ, скасувавши рішення судів попередніх інстанцій у частині зобов’язання податкової інспекції відновити показники задекларованих підприємством податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ, що в подальшому були відкориговані в інформаційних базах даних МДЗ на підставі акта перевірки.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин