Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Який порядок складання податкової накладної платником ПДВ при отриманні послуг від нерезидента на митній території України?

Переглядів: 468 Коментарів: 0
загрузка...
Який порядок складання податкової накладної платником ПДВ при отриманні послуг від нерезидента на митній території України? Податківців запитали: який порядок складання податкової накладної платником ПДВ при отриманні послуг від нерезидента на митній території України? Відповідь була наступною. Згідно з вимогами п. 208.2 ст. 208 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ст. 190 ПКУ. При цьому отримувач послуг – платник податку у порядку, визначеному ст. 201 ПКУ, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку. Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Форму податкової накладної та порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2018 № 957, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.10.2018 за № 1235/26012, зі змінами і доповненнями (далі – Порядок № 957).

Згідно з вимогами п. 12 Порядку № 957 у разі складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України:

у рядку «Індивідуальний податковий номер продавця» відображається умовний ІПН «500000000000», а у разі, якщо такі послуги не призначаються для використання у господарській діяльності або придбані з метою їх використання для постачання послуг за межами митної території України або послуг, місце постачання яких визначається відповідно до п. 186.3 ст. 186 ПКУ, – умовний ІПН «200000000000»;

у рядку «Особа (платник податку) – продавець» зазначається найменування (П. І. Б.) нерезидента;

у рядку «Місцезнаходження (податкова адреса) продавця» зазначається країна, в якій зареєстрований продавець (нерезидент);

у рядках, відведених для заповнення даних покупця, отримувач (покупець) зазначає власні дані.

У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини 14 - Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента.

Решта реквізитів заповнюються відповідно до норм Порядку № 957.

При цьому Законом України від 16 липня 2018 року № 643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон № 643) внесено зміни до п. 201.1 ст. 201 ПКУ, яким виключено з переліку обов’язкових такі реквізити податкової накладної, як «Місцезнаходження (податкова адреса продавця)» та «Вид цивільно–правового договору».

До внесення відповідних змін до форм податкової накладної/розрахунку коригування в частині виключення з них реквізитів, які не передбачені п. 201.1 ст. 201 ПКУ, а також реквізитів, які втратили актуальність у зв’язку із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ, податкова накладна складається за формою, встановленою Порядком № 957, але з урахуванням норм Закону № 643.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин