Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Лікарняні сумісникам: нюанси нарахування

Переглядів: 527 Коментарів: 0
загрузка...
Лікарняні сумісникам: нюанси нарахуванняЧернігівське відділення ФСС з ТВП звертає увагу, що допомога за сумісництвом надається тільки у разі, коли на момент настання страхового випадку застрахована особа там працює


Чернігівська міська виконавча дирекція ФСС з ТВП звертає увагу, що право на допомогу з тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів застрахована особа має як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Це передбачено частиною першою статті 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Але слід зазначити, що допомога за сумісництвом надається тільки у разі, коли на момент настання страхового випадку застрахована особа там працює.
Розрахунок допомоги, відповідно до п. 30 діючого Порядку №1266 проводиться роботодавцями окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Враховуючи це, розрахунковий період визначається за кожним місцем роботи також окремо. При цьому зазначена норма Порядку не містить уточнень в частині внутрішнього або зовнішнього сумісництва.
Нарахування допомоги за сумісництвом здійснюється на підставі таких документів:
- копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою за основним місцем роботи,
- довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи (якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом додаються довідки за всіма місцями роботи).
Щомісячна сумарна заробітна плата у розрахунковому періоді за основним місцем роботи та за сумісництвом не повинна перевищувати розмір максимальної величини (граничної суми) заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески.
До речі, у 2016 році максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб та складає: з 1 січня - 34450 грн, з 1 травня – 36250 грн, з 1 грудня – 38750 грн.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин