Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Податківці нагадали правила оподаткування безкоштовного перевезення працівників до місця роботи

Переглядів: 626 Коментарів: 0
загрузка...
Податківці нагадали правила оподаткування безкоштовного перевезення працівників до місця роботиЗокрема, ДФС зазначила, що витрати на перевезення працівників до місця роботи як власним, так і орендованим транспортом (крім оплати праці водіїв) не є базою нарахування ЄСВ


ДФС у листі від 02.03.2016 р. №4809/6/99-99-17-03-03-15 наголошує, що перевезення роботодавцем працівників до місця роботи та/або з роботи до дому є для таких працівників додатковим благом на підставі пп. 164.2.17 ПКУ. Цією нормою ПКУ вказано, що додо загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником як додаткове благо, зокрема, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.
Крім того, п. 164.5 ПКУ встановлено, що під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:
К = 100 : (100 - Сп), де
К – коефіцієнт;
Сп – ставка податку, визначена для таких доходів на момент їх нарахування.
Також таке додаткове благо підлягає оподаткуванню військовим збором. При цьому утримувати військовий збір потрібно із суми нарахованої вартості безкоштовного перевезення без її збільшення на натуральний коефіцієнт. Як відомо, для утримання військового збору не визначається база для оподаткування.
Щодо ЄСВ, то пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ передбачено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
При цьому постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ.
Відповідно до цього Переліку витрати на перевезення працівників до місця роботи як власним, так і орендованим транспортом (крім оплати праці водіїв) не є базою нарахування ЄСВ.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин