Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Якщо закінчення декрету приходиться на наступний календарний рік: як донарахувати ЄСВ

Переглядів: 282 Коментарів: 0
загрузка...
Якщо закінчення декрету приходиться на наступний календарний рік: як донарахувати ЄСВЧи необхідно донарахувати до розміру мінімального страхового внеску суми допомоги по вагітності та пологам, якщо дати початку та кінця листка непрацездатності припадають на різні календарні роки? Роз'яснюють податківці


Якщо листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами відкрито у поточному році, а дата його закриття припадає на наступний календарний рік, то сума декретних нараховується і виплачується із застосуванням розміру мінімальної зарплати, що діяв на дату нарахування такого доходу.
Якщо періоди перебування на лікарняному по вагітності та пологах припадають на зміну розміру мінімальної зарплати, а база нарахування ЄСВ на суму декретних розрахована з розміру мінімальної заробітної плати, що діяв на дату нарахування таких сум, необхідно у місяці, у якому змінено розмір мінімальної заробітної плати, здійснити донарахування ЄСВ. При цьому слід виходити зі зміненого розміру мінімальної заробітної плати за місяці, за які нараховано суми допомоги по вагітності та пологах.
У разі здійснення платниками донарахування ЄСВ, пов’язаного зі зміною розміру мінімальної заробітної плати, штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого ЄСВ фіскальним органом не застосовуються.
Таке роз'яснення податківці надали в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 301.04.01).
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин