Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Резиденти мають перерахувати до бюджету позитивну курсову різницю від продажу інвалюти

Переглядів: 499 Коментарів: 0
загрузка...
Резиденти мають перерахувати до бюджету позитивну курсову різницю від продажу інвалютиПодатківці нагадують, що резиденти України перераховують позитивну курсову різницю, що виникла у випадку продажу іноземної валюти, поверненої нерезидентом, до держбюджету


ДФС у Запорізькій області у листі від 10.03.2016 р. №744/10/08-01-12-04-11 зазначила, що резиденти України перераховують позитивну курсову різницю, що виникла у випадку продажу іноземної валюти, поверненої нерезидентом, до Державного бюджету України.
Зокрема, податківці звертають увагу, що ще й досі чинний лист від 25.12.2008 р. №27090/7/22-5017, згідно з яким: "Позитивна курсова різниця, що може виникнути, повинна перераховуватись резидентами на код бюджетної класифікації 21081000 "Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства".
Окрім того, згідно зі статтею 37 Закону про ЗЕД за порушення цього або пов'язаних з ним законів України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності можуть бути застосовані спеціальні санкції.
У разі відсутності порушень з боку суб'єктів господарювання спеціальні санкції, передбачені статтею 37 Закону про ЗЕД не застосовуються.
Якщо при поверненні іноземної валюти від нерезидента у резидента виникне негативна курсова різниця, вона буде відноситися на результати господарської діяльності резидента.
Звертаємо увагу, що ВАСУ у своїй ухвалі від 12.05.2018 р. №К/800/6191/14 доводить, що такого обов'язку у підприємства-резидента не виникає, оскільки воно не є суб'єктом ринку в розумінні п. 7 розділу III Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою.
Також у цій ухвалі зазначається, що вимоги податкового органу щодо перерахування до державного бюджету грошових коштів у розмірі позитивної курсової різниці внаслідок порушення позивачем ст. 5 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків у іноземній валюті", є необґрунтованими.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин