Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Визначаємо ставки екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення

Переглядів: 600 Коментарів: 0
загрузка...
Визначаємо ставки екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забрудненняДФСУ роз'яснила особливості застосування ставок екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення при визначенні розміру податкових зобов’язань з цього податку


ДФСУ у листі від 16.03.2016 №9027/7/99-99-15-04-02-17 нагадує, що ставки екологічного податку за викиди забруднюючих речовин затверджено ст. 243 Податкового кодексу.
Зокрема, для обмеженого переліку забруднюючих речовин або груп забруднюючих речовин, включаючи «тверді речовини» та «вуглеводні» ставки, ставки затверджено у п. 243.1 ПКУ. Перелік забруднюючих речовин, що об’єднані у зазначених групах, затверджено наказом Мінприроди від 14.03.2002 р. № 104.
Для забруднюючої речовини або групи забруднюючих речовин, для цим пунктом ставка податку не встановлена, після ідентифікації класу небезпечності забруднюючої речовини застосовується ставка податку, встановлена п. 243.2 ПКУ. Клас небезпечності забруднюючої речовини визначається у порядку, затвердженому наказом Мінприроди від 27.06.2006 р. № 309.
У разі неможливості застосування ставок визначених цими пунктами, передбачено ставки на підставі величин орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин (сполук) в атмосферному повітрі населених пунктів, що визначаються згідно з постановою головного державного санітарного лікаря України від 15.04.2018 р. № 9.
При цьому у разі експлуатації об’єктів, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, платникам податку слід використовувати відповідні документи. Зокрема, це є дозвіл, згідно з яким здійснюється ідентифікація видів забруднюючих речовин, визначається їх клас небезпечності, а також величина орієнтовно безпечних рівнів таких речовин.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин