Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Нараховуємо ЄСВ при проведенні індексації зарплати за минулі періоди

Переглядів: 430 Коментарів: 0
загрузка...
Нараховуємо ЄСВ при проведенні індексації зарплати за минулі періодиЯкщо зарплата минулих періодів менша за мінімальну, суми її індексації, нараховані в поточному періоді за минулі, відносяться до звітного періоду (місяця), в якому провадяться донарахування


ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві нагадує, що роботодавці нараховують ЄСВ на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.
Індексація заробітної плати здійснюється на підставі Закону України від 03 липня 1991 року № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабміну від 17.07.2003 року № 1078.
Об’єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці (грошове забезпечення) як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і який не має разового характеру.
Обчислення ЄСВ здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, згідно з якими провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону про ЄСВ нараховується ЄВ.
У таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої заробітної плати включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування.
Отже, якщо заробітна плата минулих періодів менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, суми її індексації, нараховані в поточному періоді за минулі, відносяться до звітного періоду (місяця), в якому провадяться донарахування.
*******
Нагадаємо, що з 1 грудня 2018 року діє оновлений Порядок індексації грошових доходів населення. Що відтоді змінилося для роботодавців та працівників, фахівці ДК розглядали в аналітичному матеріалі тут. З 1 січня 2016 року змінився ще й поріг індексації - зі 101 до 103%. Як це вплинуло на індексацію доходів населення, докладніше читайте в аналітиці від редакції тут.
Окрім того, свої роз'яснення на цю тему оприлюднили й держоргани. Так, податківці роз'яснили, як індексувати зарплату у січні-лютому 2016 р. Мінсоцполітики розповіло про нюанси індексаці у лютому та березні 2016 року. Також свою думку щодо нюансів індексації нещодавно оприлюднила Держпраці.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин