Сьогодні Дата
Оренда приміщення у неприбуткової організації: коригуємо фінансовий результат
Переглядів: 623 Коментарів: 0
загрузка...

Чому запроваджено таке обмеження? Все дуже просто. Переважно, з огляду на ст. 133 ПКУ, неприбуткові організації не є платниками податку на прибуток. Так собі на кшталт внутрішнього офшору. Тут слід зауважити, що обмеження по операціях з неприбутковими організаціями стосується не всіх платників податку на прибуток, а лише тих, хто коригує свій фінансовий результат до оподаткування на різниці, встановлені розділом ІІІ ПКУ.
Як проводиться коригування
Відповідно до пп. 140.5.4 ПКУ платник податку має коригувати фінансовий результат звітного податкового періоду шляхом його збільшення на 30 % вартості товарів, в т.ч необоротних активів, робіт, послуг, придбаних у такої специфічної категорії контрагентів. З огляду на цей пункт коригування не проводиться, якщо:
сума таких придбань не перевищує 50 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (в 2016 році межа для коригування становить – 68900 грн (1378 *50)) ;
при придбанні у бюджетних установ у будь-якій сумі.
Якщо сума операцій перевищує 50 розмірів мінімальної зароплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, коригування фінансового результату до оподаткування проводяться на всю суму операцій. Тобто коригування розраховується від всієї суми такої операції.
У зв’язку із запровадженим обмеженням операції з такими контрагентами доцільно планувати. Розглянемо це питання на цифрах.
Приклад. ТОВ «МММ» уклало договір оренди приміщення під офіс з ОСББ (ОСББ зареєстроване як неприбуткова організація). Річна вартість орендної плати за договором становить 62 000грн. Річний дохід підприємства за 2018 рік (рядок 01 декларації з податку на прибуток за 2018 р.) перевищує 20 млн грн.
В бухобліку вся сума орендної плати за офіс відображається у витратах за Дт 92 і враховується при обчисленні фінансового результату в повному обсязі. А от з метою оподаткування фінансовий результат, розрахований за даними бухгалтерського обліку, маємо коригувати. Щоб зрозуміти як проводити таке коригування, звернемося до консультації з загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР», категорія 102.4 (06.10.2018р.).
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua
Категорія: Статті
Коментарі:
Залишити коментарійX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин