Популярні новини



загрузка...
Сьогодні Дата   

Нюанси оплати лікарняних у разі ліквідації або реорганізації підприємства

Переглядів: 537 Коментарів: 0
загрузка...
Нюанси оплати лікарняних у разі ліквідації або реорганізації підприємстваХто буде оплачувати матеріальне забезпечення за листками непрацездатності працівникам, у яких страховий випадок настав до реорганізації або ліквідації таких підприємств, установ чи організацій? Роз'яснює Фонд з ТВП


Київське відділення ФСС з ТВП нагадує, що відповідно до ст. 30 Закону №1105 матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору, призначаються та надаються за основним місцем роботи (крім допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, які надаються за основним місцем роботи та за сумісництвом).
У разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації матеріальне забезпечення за страховими випадками, які настали до їх ліквідації (реорганізації), виплачується застрахованим особам їх правонаступником, а в разі відсутності правонаступника – робочим органом Фонду за місцем здійснення обліку ліквідованого підприємства, установи, організації як страхувальника.
Водночас Фонд наголошує: якщо підприємство перебуває у стані припинення, про що свідчать дані Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, то ліквідатор зобов’язаний звернутися за фінансуванням до робочого органу Фонду соціального страхування для отримання матеріального забезпечення за страховими випадками, які настали у застрахованих осіб.
Звертаємо увагу на те, що згідно зі ст. 34 Закону №1105 накладення арешту державними виконавцями на страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, не можливо. Кошти можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. А отже, страхові кошти не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин