Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

З 1 травня зростуть мінімальні соцстандарти та зарплати працівників бюджетної сфери

Переглядів: 1293 Коментарів: 0
загрузка...
З 1 травня зростуть мінімальні соцстандарти та зарплати працівників бюджетної сфери6 квітня Кабмін ухвалив низку рішень щодо підвищення соціальних стандартів (прожиткового мінімуму, мінімальних зарплати та пенсії) та посадових окладів для працівників бюджетної сфери з 1 травня 2016 року


Про це повідомила прес-служба Мінсоцполітики.
«Ми запроваджуємо режим постійного підвищення державних соціальних стандартів для відновлення купівельної спроможності громадян», - сказав Міністр соціальної політики України Павло Розенко.
З 1 травня 2016 року прожитковий мінімум підвищиться в середньому на 5,2 %. Для працездатних осіб (мінімальна зарплата) він становитиме 1450 гривень, для осіб, які втратили працездатність (мінімальна пенсія), - 1130 гривень, для дітей віком до 6 років - 1228 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 1531 грн.
Нагадаємо, що підвищення цих соцстандартів з 1 травня закладено у Держбюджеті на 2016 рік. А наступне підвищення очікується з 1 грудня 2016 року. Докладніше про це читайте тут >>>
Павло Розенко також зауважив, що підвищення пенсійних виплат з 1 травня стосуватиметься 6,5 млн українських пенсіонерів. Загалом же, за його словами, зросте приблизно 8 видів соціальної допомоги.
Глава Мінсоцполітики також заявив, що паралельно з підвищенням соцстандартів відбудеться підвищення посадових окладів І тарифного розряду ЄТС.
„Це стосується 3,5 мільйона працівників бюджетної сфери – вчителів, лікарів, працівників соціальної сфери, культури. Мінімальна заробітна плата підвищується на 5,2%, проте посадовий оклад працівника І тарифного розряду підвищується на 6,5%”, - зазначив він.
Зауважимо, що уже є проект постанови КМУ «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Згідно з ним, посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду за ЄТС з 1 травня становитиме 1185 грн (зараз - 1113 грн).
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин