Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Проценты на рассрочку авансовых взносов по налогу на прибыль подлежат уплате в полной сумме

Переглядів: 427 Коментарів: 0
загрузка...
Проценты на рассрочку авансовых взносов по налогу на прибыль подлежат уплате в полной суммеГФСУ разъяснила, что проценты, начисленные на рассроченые суммы по авансовым взносам по налогу на прибыль, подлежат уплате в полной сумме, независимо от значения объекта налогообложения в декларации по прибыли за 2018 год

Відповідно до п. 57.1 ПКУ у редакції, що діяла до 01.01.2016 р., платники податку на прибуток щомісяця, протягом дванадцятимісячного періоду, сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду.

Сума щомісячних авансових внесків обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток за попередній звітний (податковий) рік, зменшеної на суму сплачених авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов'язання з цього податку, без подання податкової декларації.

У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступний дванадцятимісячний період. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

Згідно з п. 100.1 ПКУ розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному п. 129.4 ПКУ.

Платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. У такому випадку він вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.

З огляду на це податківці у листі від 21.03.2016 р. №6042/6/99-99-19-02-02-15 роблять висновок: проценти, нараховані на розстрочені суми по авансових внесках з податку на прибуток, підлягають сплаті у повній сумі незалежно від значення об'єкта оподаткування у декларації з податку на прибуток за 2018 рік.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин