Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Імпорт без ввезення: податковий облік

Переглядів: 516 Коментарів: 0
загрузка...
Імпорт без ввезення: податковий облік Розглянувши у статті «Імпорт без ввезення: бухгалтерський облік» усі нюанси відображення в обліку таких операцій, зупинимося на особливостях їх оподаткування.

Податок на прибуток підприємств

Відповідно до п. 134.1.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства згідно з Національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (далі − П(С)БО) або Міжнародними стандартами фінансової звітності (далі − МСФЗ), на податкові різниці, які виникають відповідно до положень р. ІІІ ПКУ. Якщо дохід підприємства за звітний рік не перевищує 20 млн грн, то коригування фінансового результату згідно з П(С)БО або МСФЗ можна не здійснювати.

Спеціальних коригувань під час визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток в р. ІІІ ПКУ в частині отримання товарів від нерезидента за межами митної території України не передбачено (крім випадків застосування норм ст. 39 ПКУ).

ПДВ


Відповідно до п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування податком на додану вартість (далі − ПДВ) є операції платників податку з ввезення товарів на митну територію України. З метою оподаткування ПДВ до таких операцій прирівнюється поміщення товарів у митний режим «Імпорт», визначений Митним кодексом України. Під час імпорту товарів без ввезення на митну територію України не відбувається їх поміщення в митний режим «Імпорт». Отже, ця операція не є об’єктом оподаткування ПДВ.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин