Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Українці зможуть зараховувати іноземну валюту від родичів на власні поточні рахунки

Переглядів: 432 Коментарів: 0
загрузка...
Українці зможуть зараховувати іноземну валюту від родичів на власні поточні рахункиНацбанк розширив спектр операцій із зарахування коштів в іноземній валюті на власні поточні рахунки фізичних осіб на території України


Це передбачено постановою Правління НБУ від 12.04.2016 р. №256 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 16 вересня 2018 року № 365».
Сьогодні надходження в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи зараховуються лише такого походження:
проценти, нараховані за залишками коштів на власному або вкладному (депозитному) рахунках;
кошти, які надходять з іншого власного рахунку цієї фізичної особи;
кошти, які вносяться готівкою власником цього рахунку.
Зарахування інших надходжень в межах України (за окремими винятками) на поточний рахунок в іноземній валюті досі не здійснювалося. Такі надходження мали продаватися на міжбанківському валютному ринку України та на рахунок зараховувалися у гривневому еквіваленті.
Національний банк розширив можливості зараховувати в межах України на власний поточний рахунок фізичної особи кошти в інвалюті з інших джерел. Зокрема:
кошти, отримані від родичів у безготівковій формі;
кошти, отримані за рішенням суду або за рішенням інших органів (посадових осіб), яке підлягає примусовому виконанню;
кошти, отримані за операціями з цінними паперами іноземних емітентів, що в установленому порядку допущені до обігу в Україні, у тому числі виплата доходу за цими цінними паперами (подвійний лістинг).
Нагадаємо, 29 лютого 2016 року Правління НБУ затвердило Постанову №123 «Про внесення змін до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні», якою чітко окреслило коло осіб, які розуміються в якості "родичів".
Починаючи з 2 березня 2016 року це поняття охоплює батька, мати, вітчима, мачуху, сина, дочку, пасинка, падчерку, бабу, діда, прабабу, прадіда, внуків, правнуків, брата, сестру (повнорідних і неповнорідних), двоюрідних братів і сестер, тітку, дядька, племінницю, племінника, усиновлювача, усиновленого опікуна чи піклувальника, особу, яка перебуває під опікою або піклуванням, чоловіка, дружину.
Постанова набуває чинності 14 квітня 2016 року.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин