Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Запропоновано впровадити податок з операцій з офшорними юрисдикціями: законопроект

Переглядів: 461 Коментарів: 0
загрузка...
Запропоновано впровадити податок з операцій з офшорними юрисдикціями: законопроектУ Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується з 1 січня 2017 року запровадити новий податок - з операцій з офшорними юрисдикціями


13 квітня у Верховній Раді зареєтровано законопроект №4413 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження податку з операцій з офшорними юрисдикціями". Автори законопроекту - нардепи Н. Королевська та Ю. Солод.
Проектом пропонується запровадити новий податок - податок з операцій з офшорними юрисдикціями.
Як зазначено у пояснювальній записці, платниками податку пропонується визначити суб’єктів господарювання, які здійснюють оплату товарів (робіт, послуг) на користь нерезидентів, що мають офшорний статус, чи здійснюють розрахунки через таких нерезидентів або через їх банківські рахунки (у тому числі, відкриті в банках України), незалежно від того, чи здійснюється така оплата безпосередньо або через інших резидентів або нерезидентів.
Ставка податку становитиме 15% від суми платежу, яка сплачується на користь нерезидента, що має офшорний статус.
Для забезпечення сплати податку банки не матимуть права здійснювати перерахунок коштів на користь нерезидентів без одночасної сплати податку.
Пропонується податок з операцій з офшорними юрисдикціями направляти до спеціального фонду державного бюджету з подальшим використанням на видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення.
Крім того, проектом доручається Кабміну забезпечити розширення переліку офшорних зон з метою запобігання уникненню оподаткування доходів госпсуб’єктами, які здійснюють господарські операції з нерезидентами, що зареєстровані у державах, з якими Україною не укладено міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування.
Новий податок пропонується запровадити з 1 січня 2017 року.
загрузка...
Джерело:www.dtkt.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин