Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

ВСУ вважає, що під час проведення документальної невиїзної перевірки платник має право бути присутній

Переглядів: 619 Коментарів: 0
загрузка...
ВСУ вважає, що під час проведення документальної невиїзної перевірки платник має право бути присутнійЛише дотримання встановлених умов і порядку прийняття контролюючими органами рішень про проведення перевірок, зокрема, документальних позапланових невиїзних, може бути належною підставою наказу про проведення перевірки. До такого висновку ВСУ дійшов у справі від 16.02.2016 р. № 21-2749а15.

Із наказом про перевірку, відомостями про дату її початку та місце проведення платник має бути ознайомлений у встановлений законом спосіб до її початку. Невиконання вимог пп. 78.1.1 ПКУ та п. 79.2 ПКУ призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої перевірки.

Право платника оскаржувати рішення контролюючого органу про проведення перевірки щодо нього не залежить від її виду. Реалізація такого права за відсутності обов’язку в контролюючого органу повідомляти про перевірку до її проведення була б неможливою.

Окрім того, незважаючи на визначену п. 79.3 ПКУ необов’язковість присутності платника податків під час проведення документальних невиїзних перевірок, останній має право бути присутнім. Такий висновок узгоджується з приписами п. 17.1.6 ПКУ.
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин