Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Ціна перемоги: скільки Україна заплатить за Євробачення-2017

Переглядів: 717 Коментарів: 0
загрузка...
Після феєричної перемоги Джамали на конкурсі “Євробачення” у Швеції Україна готується приймати конкурсантів у 2017 році.

Приймаючою стороною Україна буде через 12 років після першого досвіду в ролі країни-господині.

У 2005 році Київ проводив ювілейний, 50-й конкурс після тріумфального виступу Руслани з піснею Wild Dances.

Організація форуму – задоволення не з дешевих. Втім, його організатори часто виправдовують збитки майбутніми вигодами, наприклад, від оновлення інфраструктури або підвищення міжнародної значимості міста.

Ціна перемоги: скільки Україна заплатить за Євробачення-2017Як правило, після проведення подібних заходів приймаючі міста стають більш впізнаваними, а загальний потік туристів збільшується.

Саме тому після перемоги Джамали відразу п’ять мерів включилися в боротьбу за проведення головного музичного конкурсу Старого Світу в своїх містах.

Яке місто прийме “Євробачення-2017”, скільки грошей організатори витратять на проведення конкурсу та з яких коштів Україна планує профінансувати настільки масштабний захід?

Дороге задоволення

У 2005 році, після перемоги Руслани у Туреччині, Україна вже приймала у себе головний музичний конкурс Старого Світу.

Тоді на проведення конкурсу було виділено майже 70 млн грн, а за неофіційними даними було витрачено до 30 млн дол. Втім, у фінансовому плані “Євробачення-2005” складно назвати рекордним. У трійку найбільш марнотратних країн-господинь входять Росія, Азербайджан і Данія.

Витрати на організацію шоу в Росії в 2009 році склали близько 44 млн дол. Значна частина грошей пішла на будівництво найбільшої в історії конкурсу сцени, яка важила 450 тонн, ширина склала 100 метрів.

Азербайджан витратив 46 млн дол. Ця сума не включає вартість “Бакинського кришталевого залу”, побудованого спеціально для “Євробачення”. Арена обійшлася організаторам в 130 млн дол.

За даними організації “Громадська асоціація сприяння вільній економіці”, загальна вартість “Євробачення” в Азербайджані, включаючи інфраструктурні проекти, досягла 800 млн дол.

Ціна перемоги: скільки Україна заплатить за Євробачення-2017Однак наймарнотратнішою господинею форуму стала Данія. Там планували витратити 15 млн дол, але підсумкові витрати виявилися в чотири рази вищими. Найбільше грошей було витрачено на реконструкцію колишнього суднобудівного комплексу B&W Hallerne, в якому проводився конкурс.

Шведи ж вирішили не розкидатися грошима. Сума витрат на проведення “Євробачення-2016” ще не оголошена, але організатори поставили собі завдання витратити на конкурс не більше 15,5 млн дол.
загрузка...
Джерело:finance.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин