Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Скандал в НБУ - очень низкие цены в столовой - оправдания

Переглядів: 773 Коментарів: 0
загрузка...
Скандал в НБУ - очень низкие цены в столовой - оправданияЧек за обед, который составил всего пять гривен, возмутил украинцев, и они потребовали объяснений от чиновников, почему в столовой такие цены
Заместитель начальника управления НБУ Руслан Кравец подтвердил достоверность чека и рассказал, что на цены в общепите влияет только стоимость самих продуктов. Такое заявление было опубликовано на странице Нацбанка в Facebook.

“Цена обедов в столовой формируется, исходя только из стоимости продуктов. В финальную цену не включаются расходы на аренду (НБУ является собственником помещения столовой), но нет коммерческой накрутки – столовая работает в ноль. Таким образом, получается низкая цена на блюда. Впрочем, средний чек в столовой НБУ составляет около 35-40 гривен”, – сообщил Кравец.

При этом пресс-служба НБУ отметила, что столовая не дотируется за счет средств Нацбанка или государства, так как работает за счет самоокупаемости.

Сьогодні до їдальні Національного банку завітала знімальна група телеканалу ICTV, щоб з’ясувати деталі ціноутворення закладу харчування центрального банку.

Скандал в НБУ - очень низкие цены в столовой - оправданияЕкскурсію по їдальні проводив заступник начальника управління стратегії та реформування банківського сектору НБУ Руслан Кравець. Він розповів журналістам, що чек з їдальні Національного банку на майже 5 гривень, який нещодавно розповсюджувався в соціальних мережах, є дійсним. Проте слід звернути увагу, що власником чеку були обрані найдешевші страви із меню на той день – суп з квасолею, відварний рис та салат з білокачанної капусти.

«Ціна обідів у їдальні формується, виходячи лише з вартості продуктів. До фінальної ціни не включаються витрати на оренду (НБУ є власником приміщення їдальні), та немає комерційної накрутки – їдальня працює в нуль. Таким чином, отримується низька ціна на страви, – зазначив Руслан Кравець, – Утім середній чек у їдальні НБУ складає близько 35-40 гривень».

Їдальня НБУ не дотується за рахунок ані коштів НБУ, ані держави, адже вона працює за рахунок самоокупності. В бюджеті НБУ немає жодної статті видатків на утримання чи дотацію їдальні, всі видатки компенсуються за рахунок продажу страв.

Скандал в НБУ - очень низкие цены в столовой - оправдания

За словами заступника начальника управління стратегії та реформування банківського сектору НБУ, продукти для їдальні закупаються у оптових постачальників продуктів на ринкових умовах вибору найбільш вигідної пропозиції у співвідношенні ціна/якість. Паралельно ціни завжди порівнюються з декількома торговельними мережами міста.

Нижче приведені розрахунки ціни на страви, які були у чеку. Усі розрахунки дуже прості і зрозумілі. Тому можна самостійно вирахувати, скільки у їдальні НБУ коштують й інші страви – варіанти вправ у інфографіці.

Ранее украинцы были ошарашены чеком из столовой Нацбанка и активно высказывались в социальных сетях по поводу обнародованого чека.
загрузка...

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин