Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Зміни у програмі початкової школи. Додавання та віднімання знати необов’язково

Переглядів: 681 Коментарів: 0
загрузка...
Зміни у програмі початкової школи. Додавання та віднімання знати необов’язковоМіносвіти України затвердило зміни в навчальні програми для 1-4 класів ЗО навчальних закладів, якими, зокрема, знято вимогу щодо знання напам’ять в 1 -2 класах таблиці віднімання та додавання в межах 10-20, передає УНІАН.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення прийнято сьогодні на колегії МОН. Таким чином, в 1-2 класі передбачається вивчення таблиці додавання і віднімання в межах до 5.

«З програми 1-2 класу знято вимогу щодо знання напам’ять таблиці додавання і віднімання в межах 10-20. Ми залишали там тільки до 5. Вони в третьому класі це вивчать», – сказав заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Крім того, за його словами, знімається фіксовану кількість годин для вивчення тем. Зокрема, передбачено, що вчитель, виходячи з того, які перед ним діти за рівнем освіти, сам буде визначати кількість годин для вивчення певної теми.

Також скасовується кількісний показник темпу читання, тобто мова йде про нині діючі норми за кількістю слів в хвилину читання.

Хобзей повідомив, що передбачені серйозні зміни у вивченні іноземної мови в початкових класах. Він зазначив, що “ми відклали лист на більш дальній термін, зате буде розвиток мови, додали сучасні теми для обговорення”, а також вивчення тем, які дозволяють дітям висловити свій емоційний стан.

Він зазначив, що змінами передбачено вилучити з літературного читання “неактуальних радянських авторів і ввести нових авторів”.

Крім того, за його словами, в рамках декомунізації передбачається вилучення з предмета «музичне виховання» ряду пісень, зокрема “Вниз по матінці по Волзі», «Священна війна». Заступник міністра підкреслив, що передбачено зняти дублювання тем з таких предметів, як “Основи здоров’я”, “Я і Україна” і “Природознавство”.

За його словами, також передбачені зміни у вивченні української мови, зокрема, в 1-2 класах знято вивчення складних тем щодо умовного позначення слів і пропозицій, а також складання пропозицій за схемами, яке “батьки називали азбука Морзе”.

Хобзей повідомив, що програму пропонується змінити на 5-10%. “Це не кардинальні зміни, тому що підручники і стандарти були фіксовані”, – зазначив він.
загрузка...

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин