Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Уряд затягує з підвищенням посадових окладів у місцевих радах

Переглядів: 1157 Коментарів: 0
загрузка...
Уряд затягує з підвищенням посадових окладів у місцевих радахНа виконання п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078, у разі коли ІСЦ для проведення індексації, розрахований наростаючим підсумком, перевищив 10%, Уряд має прийняти рішення про підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам бюджетної сфери, зокрема й місцевого самоврядування, з урахуванням суми індексації, яка складається на момент підвищення.

Керівним працівникам, спеціалістам і службовцям органів місцевого самоврядування посадові оклади востаннє підвищувалися на 25% із грудня 2018 року на виконання вимог Постанови № 1013.

Тож при базовому грудні 2018 року в них у березні 2017 року є право на поточну суму індексації в розмірі: 1600 грн х 13,6% = 217,60 грн. У такій же сумі цим категоріям осіб нараховується індексація у квітні-травні 2017 року. Адже зростання зарплати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) не зменшує суми індексації та не змінює базового місяця.

Тобто Уряд іще в березні 2017 року мав би ухвалити відповідну постанову про підвищення посадових окладів керівним працівникам, спеціалістам і службовцям місцевих рад. Адже ще наприкінці січня 2017 року Мінсоцполітики розробило проект змін до постанови КМУ від 09.03.2006 р. № 268, якими передбачається викласти в новій редакції додатки 48–54 до згаданої постанови. Вони визначають схеми посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату місцевих рад. Зокрема посадовий оклад головного бухгалтера селищної (сільської ради) запропоновано встановити в розмірі 3200–3300 грн залежно від чисельності населення селища (села), а головного бухгалтера апарату міськради — від 3500 до 4400 грн залежно від групи міст.

Проте цього так і не сталося. Можливо, Уряд сподівався, що з 1 травня 2017 року запрацює схвалений Верховною Радою ще в лютому 2017 року Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Він має установити три категорії посад службовців місцевого самоврядування, 9 рангів для таких посад і 5 груп органів місцевого самоврядування за оплатою праці.

Але, як відомо, ухвалений законопроект був повернений до Верховної Ради разом із пропозиціями Президента України. У них, до речі, міститься вимога прив’язувати розміри посадових окладів кратно не мінімальній зарплаті, а прожитковому мінімуму.

Тож тепер знову слово за народними депутатами. Утім ухвалити його вони зможуть не раніше 16 травня 2017 року, коли розпочнеться черговий пленарний тиждень. Це означатиме, що й дату набрання чинності майбутнім Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», найімовірніше, перенесуть із 1 травня на пізнішу дату… На жаль, маємо те, що маємо…
загрузка...

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин