Популярні новини

Сьогодні Дата   

Оплата роботи в святкові та неробочі дні, якщо на підприємстві встановлено підсумований облік робочого часу

Переглядів: 316 Коментарів: 0
На сьогодні існують різні графіки роботи працівників на підприємствах. І всім їм підприємство повинно вчасно видати заробітну платню, при цьому врахувати робочі і неробочі, святкові дні. Виникає питання: "Як же потрібно оплачувати святкові і вихідні дні, якщо людина працює позмінно на підприємстві, де встановлено підсумований облік робочого часу з обліковим періодом в 1 місяць?".
Оплата роботи в святкові та неробочі дні, якщо на підприємстві встановлено підсумований облік робочого часу
При підсумованому обліку робочого часу години, відпрацьовані понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається наднормованими і оплачується у подвійному розмірі (ст. 106 КЗпП).
Також підлягають подвійній оплаті робота у святкові дні.
Святкові та неробочими, відповідно до ч. 1 ст. 73 КЗпП України, є:
  • 1 січня – Новий рік,
  • 7 січня – Різдво Христове,
  • 8 березня – Міжнародний жіночий день,
  • 1 і 2 травня – День міжнародної солідарності трудящих,
  • 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги),
  • 28 червня – День Конституції України,
  • 24 серпня – День незалежності України,
  • 14 жовтня – День захисника України.
  • один день (неділя) – Пасха (Великдень)
  • один день (неділя) – Трійця.

Порядок оплати праці у ці дні передбачено статтею 107 КЗпП України. Відповідно до ч. 1 ст. 107 КЗпП України робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі:
  1. відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;
  2. працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
  3. працівникам, які одержують місячний оклад, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Разом з тим, відповідно до вимог п. 11 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінпраці та соцполітики від 19.04.2006 р. No 138, у разі підсумованого обліку робочого часу, робота у святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищуюсь цю норму, вважаються наднормованими і оплачуються в подвійному розмірі.
Тому під час підрахунку наднормованих годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святкові і неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.
У випадку, коли в обліковому періоді при підсумованому обліку робочого часу наднормові години відсутні, оплата праці у святковий день проводиться в порядку в подвійному розмірі (ст.107 КЗпП України).
Джерело:buhgalter.com.ua

Категорія: Статті



X
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин