Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Механізми відновлення економіки України

Переглядів: 1609 Коментарів: 0
загрузка...

 

Механізми відновлення економіки УкраїниВ результаті моніторингу деяких українських фінансових видань можна було виокремити деякі механізми оздоровлення фінансового становища країни .

В статтях Бізнес –журналу «BizKiev»  наявна інформація за останній місяць про таку актуальну тему як вихід України з економічної кризи.

За даними експертів-аналітиків  країна має вийти з кризи до 2018 року. Головною причиною вони вважають політичну кризу. В той час як політики займаються особистими справами, країні потрібне прийняття антикризових законопроектів. Тому пропонують такі механізми виходу з неї :

-створення антикризового державного менеджменту, який буде приймати законопроекти максимально узгоджені між різними фінансово-політичними групами без надання преференцій.

-особливої уваги надається припинення  практики валютних спекуляцій, які прикриваються  державними регулюючими органами.

-також важливим являється прийняття закону відносно профспілок і впровадження соціальної відповідальності бізнесу. 

Однією з продуктивних галузей нашої країни є сільське господарство. Щотижневик «2000»  надає інформацію в одній зі своїх статей про певний механізмів оздоровлення економіки –розвиток цієї сфери. А саме, про початок реалізації Державної цільової програми стабільного розвитку сільських територій до 2020 року, розроблена з метою підвищення рівня життя населення сільських територій. Програма направлена на розвиток:

-впровадження європейських соціальних стандартів і нормативів шляхом  розвитку об’єктів соціальної інфраструктури,

-сприяння створенню комунальних підприємств для побутового обслуговування сільського населення і благоустрою сільських населених пунктів,

-а також підвищення якості освітніх послуг.

Важливими напрямками також є розвиток:  

-сільського аграрного туризму,

-народних промислів,

-підприємства, 

-органічного сільськогосподарського виробництва,

-організацію оптово-роздрібних ринків сільськогосподарської продукції,

-покращення екологічної ситуації в місцевостях. 

В  «Економічній  правді» цікавою є публікація про один механізм банків виходу з кризи, що певним чином відображається на іміджеві банків. Мова йде про те, як банки намагаються позбавитися від неплатоспроможних боржників. У 2010-2018 році фінансові установи готові продати колекторським та факторинговим компаніям черговий пакет проблемних кредитів, але не за безцінь.

За даними колекторської компанії Credit Collection Group, 2010-2018 р. банківський сектор України позбувся боргів на суму понад 2 мільярди гривень за середньою ринковою ціною - 10% від суми заборгованості. Найбільш активними продавцями на борговому ринку, у 2009 році були Правекс-Банк, ІНГ Банк Україна, Кредит Європа Банк, Індекс-банк, СЕБ Банк, ОТП Банк, БТА Банк, Кредобанк, банк "Ренесанс Кредит", УніКредит Банк та Платинум Банк.

Сьогодні в Україні працює близько 20 великих колекторних компаній. На думку аналітиків, потужна конкуренція серед покупців цілком здатна призвести до зростання цін на проблемні активи. При цьому невеликим колекторам доведеться піти з ринку через відсутність коштів на придбання портфелів.

Найчастіше борги купували компанії CCG, "Укрфінанс", eCall, CredEx і "Укрборг". Вони і зараз є найактивнішими учасниками банківських тендерів.

В цілому, гіперактивність гравців ринку не була випадковою.

Все почалося з 2009 року, коли парламент вніс зміни до деяких законів щодо фінансового оздоровлення банків, що спростило продаж проблемних кредитів.Закон дозволив відносити дисконт - різницю між залишком боргу і ціною продажу - на валові витрати банку. Таким чином, фінансові установи змогли включати у витрати суму списань, що виникає при продажу боргів з дисконтом, уникаючи сплати податку на прибуток. Крім того, продаж боргів дозволив банкам списати безповоротні кредити і звільнити сформовані під них резерви.Прийняття закону сприяло створенню цивілізованого ринку купівлі-продажу проблемних боргів.

Також колектори назвали бажання банків поліпшити річну звітність. Проте проблема "брудних" портфелів й надалі залишається для банківського сектора актуальною. Більше того - їх кількість зростає.

На кінець 2009 року проблемні позики склали майже 9% кредитного портфеля банків або близько 65 мільярдів гривень, стверджують в асоціації "Український кредитно-банківський союз".

У банках, натомість, уникають теми продажу "поганих" кредитів. У Правекс-Банку і Кредобанку, наприклад, вирішили не коментувати це питання.  А в Укрсиббанку запевняють, що нічого не знають про факт підвищення цін, тому що "установа не продає проблемні активи".

Фінансові експерти пояснюють неоднозначну поведінку банків їхнім прагненням сховати наявність великих обсягів проблемної заборгованості. Тобто, інформація про співробітництво з колекторами позначається на іміджеві банку. 

Плюс актуальним є питання підвищення цін на продовольство. В умовах, коли влада не знаходить нічого кращого для цінової стабілізації, як адміністрування, "залякування" перевірками і контролем, то спроби призупинити інфляційні процеси приречені на провал. Лише розширення виробництва, пропозиції, може призвести до дійсної довгострокової цінової стабілізації (пишуть журналісти «Економічної правди»).

Журнал «Кореспондент» висвітлив у одній своїй статті поради МВФ щодо врегулювання кризи в країнах світу. Такою стала порада підвищити таргетуючий рівень інфляції і не сильно стримувати її зараз, щоб знизити можливість повторної рецесії.

На думку деяких  аналітиків, прискорення інфляції знову стає значною економічною проблемою для України. З одної сторони, це являється позитивним фактором для виробників, але в той же час здійснює тиск на відсоткові ставки і стабільність національної валюти. Останній сплеск інфляції викликаний  недовиробництвом на ринках цукру і молочних продуктів і в меншій мірі монетарними причинами. Цукор, молоко і вершкове масло являються основними компонентами для багатьох продуктів споживання і зростання цін на ці продукти створить послідовну реакцію  на ціни на інші продовольчі товари.

Отже,зробивши певний моніторинг преси, можна зробити висновок, що важливим питанням залишається перш за все врегулювання політичної кризи, яка також є актуальною як і економічна. Бо саме від цього питання залежить бюджетна, валютна, фінансова, інвестиційна політика країни.

Автор: Варшавський Роман Богданович

 

загрузка...

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин