Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

Чи потрібно в звітності за МСФЗ згортати негативні і позитивні курсові різниці?

Переглядів: 1959 Коментарів: 0
загрузка...
Чи потрібно в звітності за МСФЗ згортати негативні і позитивні курсові різниці?У "Віснику МСФЗ " (Ліга закон) № 6 / 14 наводиться консультація , яка стосується проблеми подання курсових різниць у фінансовій звітності:

Чи потрібно в звітності за МСФЗ згортати негативні і позитивні курсові різниці?

В системі П ( С) БО курсові різниці прийнято представляти розгорнуто. Це добре видно при аналізі п. 3.10 , 3.13 , 3.17 і 3.20 Методрекомендацій , затверджених 28 березня 2018 № 433.

За загальним правилом у системі МСФЗ згортання статей звітності не допускається. Це зафіксовано в параграфі 32 МСБО 1 :

« Суб'єкт господарювання не винних згортаті активи та зобов'язання або дохід и витрати , ЯКЩО Тільки цього НЕ вімагає б або не дозволяє МСФЗ ».

Параграф 35 того ж стандарту робить одне важливе допущення : « суб'єкт господарювання подає на нетто- Основі прибутки та збитки , Які вінікають від групи подібніх операцій ». Як приклад статей , які можуть бути згорнуті , цей параграф в оригіналі містить , серед іншого , і « foreign exchange gains and losses ». В офіційному українському перекладі МСФЗ- 2009 цю фразу переклали як « прибутки та збитки від обміну іноземної валюти ».

Такий переклад багатьох головбухів збив з пантелику. Вони не впізнали у зазначеній формулюванні звичні "курсові різниці" ( Хоча і перекладачів можна зрозуміти. Адже в МСБО 21 « курсовою різницею » називають інше словосполучення : « exchange difference »).
Пізніше мінфінівські перекладачі виправили помилку, і в тому тексті МСФЗ , який оприлюднений Зараз на сайті Мінфіну , параграф 35 МСБО 1 виглядає так:

« Крім того , суб'єкт господарювання подає на нетто- Основі прибутки та збитки , Які вінікають від групи подібніх операцій, Наприклад прибутки та збитки від курсових різніць або прибутки та збитки від ФІНАНСОВИХ інструментів , утрімуваніх для продаж».

Як "курсові різниці" перевели « foreign exchange » і в офіційному російською виданні МСБО 1 , оприлюдненому на сайті Мінфіну РФ:

«Крім того , підприємство представляє прибутки і збитки , що виникають по групі аналогічних операцій , на нетто- основі , наприклад , позитивні і негативні курсові різниці або прибутку і збитки, що виникають за фінансовими інструментами , призначеним для торгівлі».
загрузка...
Джерело:buhgalter911.com

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин