Популярні новинизагрузка...
Сьогодні Дата   

За результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію

Переглядів: 991 Коментарів: 0
загрузка...
За результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову деклараціюВідповідно до абз. «в» пп.14.1.213 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, якщо нерезидент перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року, він вважається резидентом.

Відповідно до пп.170.10.4 п.170.10 ст.170 Податкового кодексу України за результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи.

У разі якщо доходи з джерелом їх походження в Україні виплачуються нерезиденту резидентом – юридичною або самозайнятою фізичною особою, такий резидент вважається податковим агентом нерезидента щодо таких доходів. Під час укладення договору з нерезидентом, умови якого передбачають отримання таким нерезидентом доходу з джерелом його походження в Україні, резидент зобов'язаний зазначити в договорі ставку податку, яку буде застосовано до таких доходів (пп.170.10.3 п.170.10 ст.170 Податкового кодексу).

Залежно від розміру бази оподаткування в календарному місяці доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) фізичній особі – нерезиденту, оподатковуються за ставкою 15 та/або 17 відсотків.

Згідно з п.п.163.1.3 п.163.1 ст.163 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування резидента також є й іноземні доходи, тобто доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію та оподатковуються за ставкою 15 та/або 17 відсотків (пп.170.11.1 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу).

При цьому, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

У разі відсутності у платника податку підтвердних документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст.13 Податкового кодексу, такий платник зобов'язаний подати до органу доходів і зборів за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, установлену Податковим кодексом та іншими законами (пп.170.11.2 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу).

Управління доході і зборів з фізичних осіб

ГУ Міндоходів у Львівській області
загрузка...
Джерело:lv.minrd.gov.ua

Категорія: СтаттіX
Будьте в курсі поповнення нових документів та фінансово-бухгалтерських новин